عمومی

مراکز پیش دبستانی و مهد کودک‌های استان تهران تعطیل شد – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، عابد ملکی بعدازظهر دوشنبه در حاشیه جلسه کمیته اضطرار آلودگی هوای تهران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بر اساس گزارش سازمان هواشناسی مبنی بر پایداری هوا در روزهای سه شنبه، چهارشنبه و پنجشنبه شاخص آلودگی برای گروه های حساس و در مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای همه گروه ها قرار دارد.

وی گفت: پیش دبستانی ها و مهدکودک های استان تهران و مدارس مناطق 22 گانه تعطیل شده است. بیا دیگه تهران و شهرستان های ری، پاکدشت، پیشوا، ورامین، جوادآباد، کرچک، اسلام شهر و چهاردانگه به ​​صورت غیرحضوری برگزار می شود.

معاون استاندار تهران در تشریح سایر مصوبات جلسه کمیته اضطرار آلودگی هوا افزود: جلوگیری از تردد خودروها و موتورسیکلت های آلاینده بدون معاینه فنی، ممنوعیت تردد شبانه تمامی خودروهای سنگین گازوئیلی، فعالیت های کلان شهرسازی، جلوگیری از تردد اتوبوس ها و مینی بوسه در پایانه های مسافربری و نظارت برای جلوگیری از سوزاندن زباله و زباله از دیگر راهکارهای جلسه امروز است.

وی افزود: استقرار پایگاه های سیار اورژانس و هلال احمر در نقاط آلوده و پرتردد شهر، تعطیلی موقت اماکن صنعتی موثر در تشدید آلودگی هوا از جمله کارگاه های تولید بتن، آسفالت و شن و ماسه، ممنوعیت استفاده سوخت مایع در کارخانجات انرژی و صنایع مجاور شهر تهران، توصیه غیرحضوری کلاس های دانشگاهی و توصیه به شهروندان برای عدم فعالیت بدنی و ورزشی در فضای باز از دیگر مصوبات این جلسه است.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا