فرهنگ و هنر

انتصاب قائم‌مقام و مدیران نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران

معاون فرهنگی و مشاركت اسلامی و رئیس سی‌امین نمایشگاه بین‌المللی كتاب تهران طی احكام جداگانه‌ای «نایب رئیس سی و سومین نمایشگاه بین‌المللی كتاب تهران» و برخی از مدیران كمیته‌های این كمیته را منصوب كرد.

به گزارش مجله زنده خبری، به نقل از روابط عمومی خانه کتاب و ادبیات ایران، یاسر احمدوند طی حکمی علی رمضانی را به سمت معاون سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران منصوب کرد.

متن بیانیه یاسر احمدوند، معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران خطاب به علی رمضانی:

با توجه به اهمیت برگزاری نمایشگاه بین المللی کتاب تهران به عنوان مهم ترین رویداد فرهنگی کشور و دستیابی به اهداف تعیین شده، بسته به بهره مندی شما از تجربیات فرهنگی و اجرایی و مطابق با مفاد نمایشگاه کتاب تهران، به این اطلاعیه به عنوان «جانشین شما در سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران منصوب شده اید.

امید است با استعانت از درگاه خداوند متعال در اهداف فرهنگی نظام ارزشمند اسلامی گام بردارید و بر اساس دستورالعمل ابلاغی وظایف مصوب را انجام دهید.

معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین طی احکامی جداگانه مدیران سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران را به شرح زیر منصوب کرد.

محمد الهیاری (مدیر کمیته داخلی ناشران)، اسماعیل جانعلی پور (مدیر کمیته ناشران خارجی)، محمدعلی مرادیان (مشاور رییس و رییس شورای نظارت و ارزشیابی)، حسین صفری (مدیر اجرایی) و کمیته پشتیبان)، محمد خلج (رئیس کمیسیون اداری و مالی) و علیرضا اسماعیلی (رئیس کمیسیون تخلفات).

در متن تصمیمات این استانداران آمده است: با توجه به اهمیت برگزاری نمایشگاه بین المللی کتاب تهران به عنوان مهمترین رویداد فرهنگی کشور و گردهمایی بی نظیر اهالی علم و فرهنگ و تحقق اهداف گسترش فرهنگ. کتابخوانی در دولت مردمی و انقلابی به موجب اسناد و مدارک فرهنگی و اجرایی به سمت «مدیر کمیته / مسئول سی امین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران» منصوب می شوید.

انتظار می‌رود با توجه کامل به سیاست‌ها، اهداف و راهبردهای کلان نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران و همکاری سازنده با مدیران، کمیسیون‌ها، کارگروه‌ها و بخش‌های مختلف جهت ارتقای کمی و کیفی فعالیت‌های نمایشگاهی، موارد زیر مورد توجه قرار گیرد. اقلام:

توجه به شرح تعهدات ابلاغی و مجموعه آیین نامه ها، رویه ها، دستورالعمل ها و برنامه های مصوب.

توجه کامل به احکام و ارزشهای اسلامی و انقلابی.

اجرای سیاست ها و راهبردهای مصوب در زمینه فعالیت این کمیسیون و سایر فعالیت های مرتبط.

توجه به اصل برنامه ریزی و ارائه طرح ها و برآوردهای مالی برای کلیه فعالیت ها و پروژه ها.

رعایت اصل صرفه جویی و کاهش هزینه ها، استفاده بهینه از امکانات موجود و روان سازی سازه.

بهره مندی از تجربیات قبلی و افراد و مدیران توانمند و با تجربه.

همکاری و همکاری کامل با شورای نظارت و ارزشیابی نمایشگاه و کارگروه های نظارتی مرتبط.

ارائه به موقع گزارش ها و آمار درخواستی و توجه به مفاد مواد 14 و 15 اساسنامه نمایشگاه بین المللی کتاب تهران.

توفیق جنابعالی را از خداوند متعال خواستارم.

یاسر احمدوند
معاون وزیر
و رئیس سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران »

سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در اردیبهشت 1401 برگزار می شود.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا