اقتصادی

انجام دومین پرواز برای انتقال ایرانی‌های مقیم اوکراین از رومانی

مدیرکل روابط عمومی شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما) از دومین پرواز رفت و برگشت دانشجویان و ایرانیان مقیم اوکراین از رومانی خبر داد و گفت: خیر، اما تا جایی که این هواپیما اجازه می دهد و مسافران در آن حضور دارند. فرودگاه، تلاش می کنیم تا هموطنانمان را به ایران برگردانیم.

حسین جهانی در گفت وگو با مجله زنده خبری، درباره دومین پرواز فوق العاده برای بازگشت ایرانیان مقیم اوکراین به کشور گفت: با توجه به اینکه تعداد زیادی از دانشجویان ایرانی و سایر هموطنان مقیم اوکراین وارد رومانی شده اند، رئیس شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران، رئیس جمهور ایران نیروی دریایی ارتش با حمل پرچم و در راستای مسئولیت اجتماعی آمادگی خود را برای انجام پرواز اضطراری برای انتقال این ایرانیان اعلام کرد.

وی با بیان اینکه این هواپیما که برای بازگشت ایرانیان در نظر گرفته شده است ظرفیت حدود 270 نفر را دارد، افزود: پس از هماهنگی با مقامات هواپیمایی رومانی و اخذ مجوزهای لازم، پرواز اضطراری در نظر گرفته شده است، اما تعداد مسافران بستگی به ایرانی ها. وی ادامه داد: در فرودگاه بخارست حضور داشته باشیم و تمام تلاش خود را انجام خواهیم داد تا بتوانیم همه هموطنان خود را که در این فرودگاه حضور دارند، بازگردانیم.

مدیرکل روابط عمومی جمهوری اسلامی ایران هما درباره جزئیات این پرواز استثنایی گفت: این پرواز روز شنبه 14 اسفند (فردا) ساعت 23:10 و 01:00 از فرودگاه امام خمینی (ره) به شماره 5392 انجام می شود. در 20 دقیقه (به وقت محلی) در فرودگاه بخارست فرود می آید. این پرواز پس از سوار شدن به مسافران حاضر در فرودگاه بخارست ساعت 53:00 (به وقت محلی) از فرودگاه بخارست حرکت و ساعت 07:50 (به وقت محلی) در فرودگاه امام خمینی (ره) به زمین می‌نشیند. .

جهانی اعلام کرد: پیش از این اولین گروه از دانش آموزان دهم اسفندماه امسال با پرواز هما از فرودگاه ورشو به دیار خود منتقل شدند.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا