سلامت و تندرستی

هشدار به مسافران هرمزگان؛ مراقب گزش پشه‌ها باشید

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: امسال همزمان با اپیدمی کووید 19 استان هرمزگان با بیماری ایدز در برابر پشه مواجه شده اند که این امر نیازمند اقدامات پیشگیرانه در ایام نوروز برای تامین سلامت مسافران و مسافران است. شهروندان”

به گزارش مجله زنده خبری، دکتر حسین فرشیدی ضمن تاکید بر انتخاب مکان مناسب برای دور ماندن مهمانان نوروزی از محیط‌های مرطوب و پشه‌خیز، گفت: این امر مستلزم سلامت مسافران و شهروندان است، بنابراین مسافران باید در مکان‌های مناسب و ایمن از جمله میهمان زندگی کنند. خانه ها، تا از نیش احتمالی پشه محافظت شوند.

وی افزود: در مهرماه به بعد با پشه آئدس درگیر شدیم که ابتدا توسط بندرلنگه و سپس توسط بندرعباس مشاهده شد و در نهایت مواردی از این پشه در شهرستان سیریک مشاهده شد. خوشبختانه هیچ موردی از بیماری های منتقله از طریق پشه در روستاها مشاهده نمی شود، بنابراین مسافران و شهروندان باید مراقب باشند.

فرشیدی با اشاره به حجم بالای کار در ایام کووید 19 و پشه حمله کننده به ایدز در استان، گفت: علیرغم کمبود بودجه و عدم پرداخت مطالبات پایان سال از کارکنان، هیچ خدمتی حوزه زندگی باقی نگذاشت. آنها احساس تعهد و وظیفه را تجربه می کنند.

وی گفت: با پیشگیری از نیش پشه می توان از بیماری هایی مانند مالاریا، تب دنگی، چیکونگونیا، ویروس زیکا، تب زرد و بسیاری از بیماری های عفونی دیگر پیشگیری کرد.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا