اجتماعی

هموطنان مراقب پخش گاز مونواکسید کربن در فضاهای بسته باشند

رئیس مرکز اورژانس تهران از هموطنان خواست قبل از استقرار در محل استراحت نسبت به انتشار گاز مونوکسید کربن در داخل خانه احتیاط کرده و در خروجی های گاز ایمن باشند.

به گزارش مجله زنده خبری، یحیی صالح طبری در این باره گفت: در شرایط آب و هوایی کنونی کشور در برخی نقاط کشور با کاهش دما و سرمای بیش از حد مواجه هستیم و ماهواره های گران قیمت گاهی از اجاق گاز یا بخاری استفاده می کنند. یا خانه هایی که مدت زیادی از آنها استفاده نشده است.

وی افزود: در این صورت نیاز است پنجره ها باز شوند تا مونوکسید کربن ناشی از سوختن پیک نیک ها و وسایل گرمایشی از فضا جدا شود در غیر این صورت آرام و آرام مردم گازگرفته می شوند.

رئیس مرکز اورژانس تهران گفت: علائم گازگرفتگی ابتدا با سردرد، حالت تهوع، تاری دید و استفراغ همراه بوده و سپس سطح هوشیاری انسان و در نهایت مرگ را کاهش می دهد.

صالح طبری گفت: از هموطنان عزیز تقاضا داریم ابتدا منافذ تهویه محل خود را بررسی کرده و از باز بودن فضای لوله بخاری اطمینان حاصل کنند تا بخارات ناشی از بخاری و وسایل گرمایشی به راحتی از فضاهای مسدود شده خارج شود. .

وی یادآور شد: گاهی مشاهده می شود که پرندگان سوراخ های لوله های اگزوز را مسدود کرده و لانه می سازند و مونوکسید کربن را به منازل و محل اسکان مسافران باز می گرداند.

رئیس مرکز اورژانس تهران گفت: هموطنان و مسافران عزیز توجه جدی به این هشدارها را فراموش نکنند تا در بهترین ایام سال جدید با سهل انگاری خانواده ها را داغدار نکنند.

به گزارش وب دا، در روزهای اخیر متاسفانه تعدادی از هموطنان بر اثر بی توجهی به این هشدارها جان خود را از دست داده اند.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا