اقتصادی

به تجهیز  و جوانسازی صنعت مرغداری کمک شود

مدیرعامل اتحادیه مرغ های تخمگذار با بیان اینکه کمبود ذخایر تخم مرغ وجود ندارد، گفت: سیستم بانکی کشور باید به تجهیز، نوسازی و جوان سازی صنعت طیور کمک کند.

به گزارش مجله زنده خبری، مرادی با بیان اینکه تخم مرغ نیروی غالب مردم و یک کالای استراتژیک است، گفت: این کالای استراتژیک به ویژه برای بخشی از جامعه باید مورد حمایت قرار گیرد تا بتوانیم آن را تحویل دهیم.

وی ادامه داد: با تغییر نرخ ارز، تولیدکنندگان وارد عمل شده اند. همچنین گردش سرمایه ای که تولیدکننده پس از تغییر نرخ ارز به آن نیاز دارد با مقدار نقدینگی که قبلاً استفاده کرده است بسیار متفاوت است.

مدیرعامل اتحادیه مرغ های تخمگذار افزود: سیستم بانکی کشور یا هر منبعی که دولت مد نظر دارد باید به تولیدکنندگان و مرغداران کمک کند تا سرمایه در گردش مورد نیاز خود را تامین کنند.

وی افزود: پیش بینی می کنیم با شروع فصل گرما مصرف فصلی تخم مرغ کاهش یابد. از طرفی با توجه به تغییر نرخ ارز پیش بینی می شود مازاد تولید داشته باشیم.

به گفته وی، مرغ های تخمگذار به گونه ای نیستند که اگر امروز گله را نگه داریم، آن را حذف کنیم. مرغ های تخمگذار دوره 18 ماهه دارند. ما باید از آن حمایت کنیم.

وی با بیان اینکه دولت باید خرید کند تا به واحدهای تولیدی لطمه وارد نشود، افزود: اگر بخواهیم بازارهای هدف را حفظ کنیم و اجازه ندهیم این بازارها از بین برود، باید باور کنیم که قیمت جدید صادراتی سازگار نیست. به همین دلیل پرداخت مشوق های صادراتی در دستور کار دولت است و با اعتمادی که به وزارت جهاد کشاورزی داریم معتقدیم تولیدکننده را رها نمی کنند.

وی افزود: در حال حاضر ضریب تبدیل تخم مرغ خوراکی 2.7 است. با توجه به میانگین سن صنعتی گذشته از میانسالی، نیاز به نوسازی و نوسازی تجهیزات داریم.

وی گفت: دولت باید به ما کمک کند. افزایش ارتباط نظام بانکی با بدنه تولیدکننده و کمک به نظام بانکی در تجهیز، نوسازی و نوسازی صنعت مرغداری. اگر عرضه ارز با نرخ جدید مستمر باشد، می تواند در صنعت ما رقابت ایجاد کند. همچنین برخی از داده های لازم را از تولید کنندگان ارائه دهید. چون وقتی صحبت از تولید کننده متوسط ​​می شود، این اتفاق با کمترین قیمت می افتد و قطعا با قیمت های بهتری به دست تولیدکننده می رسد.

مرادی در پایان گفت: به عنوان تولیدکنندگان تخم مرغ خوراکی در کشور می توانیم به مردم این نوید را بدهیم که کمبودی در تامین تخم مرغ در کشور نخواهیم داشت. کشور در مرحله گذار است و هم تولیدکننده و هم مردم باید دست به دست هم بدهند تا از این مرحله عبور کنند.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا