عمومی

رقبا در جنب‌وجوش، فدراسیون و اسکوچیچ در خواب!

مقایسه نحوه آماده سازی تیم ملی برای جام جهانی روسیه با اتفاقات این روزهای تیم ملی نشان می دهد که نمی توان چندان امیدی به حضور قدرتمند تیم ملی در جام جهانی داشت.

به گزارش مجله زنده خبری، روزنامه خراسان وی نوشت: این روزها که فدراسیون فوتبال ما در بلاتکلیفی به سر می برد و توسط یک مدیر اداره می شود، وضعیت آماده سازی تیم ملی نیز باعث نگرانی اهالی فوتبال و فوتبالدوستان شده است. مقایسه نحوه آماده سازی تیم ملی برای جام جهانی روسیه با اتفاقات این روزهای تیم ملی نشان می دهد که نمی توان چندان امیدی به حضور قدرتمند تیم ملی در جام جهانی داشت.

کارلوس کی روش که در فوتبال کشورمان به سختگیری شهرت داشت، می دانست که در جام جهانی تیم ملی با گفتار درمانی و مصاحبه رسانه ای نمی تواند مقابل اسپانیا، پرتغال و مراکش موفق شود و حتی این خطر وجود دارد که تیم ملی هم دست به کار شود. خوش بگذره. به همین دلیل کارلوس کی روش با سخت گیری منحصر به فرد خود از فدراسیون فوتبال خواست تا برنامه تمرینی خود را در محل انجام دهد و همین سخت گیری باعث شد تیم ملی فوتبال ایران پس از صعود به جام جهانی 10 بازی دوستانه انجام دهد. توگو، روسیه، پاناما، ونزوئلا، سیرالئون، تونس، الجزایر، ازبکستان، ترکیه و لیتوانی رقبای ایران در مقدماتی جام جهانی روسیه بودند.

در آن زمان با محدودیت های کیروش، برنامه تمرینی MoboMo در حال اجرا بود و تیم ملی از فاصله دقیقه به دقیقه فیفادی بهترین استفاده را می کرد، اما اکنون در آستانه فیفادی، بازی 16 روزه تدارکاتی تیم ملی نهایی نشده است. اعتراض به شرایط موجود! با وجود اینکه شاهد برنامه مشخص و مدونی برای تمرین تیم ملی فوتبال کشورمان نیستیم، اما سرمربی تیم ملی به سادگی عکسی از عنوان تحقیرآمیز سان در دفتر خود قرار داد و رئیس فدراسیون با استیلی جلساتی از جمله هیئت مدیره برگزار کرد. اعضا همچنین در مورد برنامه تدارکاتی منظم برای حضور در جام جهانی 2022 صحبت می کنند!

در این شرایط صحبت از موفقیت تیم ملی در گروه دوم جام جهانی که گروه آسانی نیست، فقط یک خوش بینی افراطی است! فوتبال ایران با نگاه به درخشش ستارگانی چون طارمی، آزمون، علیرضا جهانبخش و… وارد جام جهانی می شود اما گاهی اوقات تنها دیدن نیمه پر لیوان می تواند بسیار خطرناکتر از دیدن نیمه خالی لیوان باشد. در فوتبال دنیا حتی اگر بهترین و آماده ترین بازیکن دنیا باشید، بدون برنامه ریزی و مدیریت درست، نتیجه ای جز شکست ندارید!

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا