عمومی

مایلی‌کهن: مگر قرار است پرسپولیس تا ابد قهرمان شود؟

پرسپولیس برای همیشه قهرمان می شود؟ فوتبال رفته است. پرسپولیس همیشه نمی تواند قهرمان باشد. “آیا رئال یا بارسا همیشه در اسپانیا برنده می شوند؟”

به گزارش مجله زنده خبری و به نقل از مجله زنده خبری، سرمربی سابق تیم ملی فوتبال صحبت های جالبی درباره لیگ برتر و شرایط این روزهای فوتبالی دارد. محمد مایلی کهن یکی از آن افراد صادق و مخلص آن زمان است. برای کسانی که صحبت می کنند و جایی که باید بگویند: «اینها سخنان من است. حرفه خودم عوضش نکن من از هیچ کس و هیچ چیز نمی ترسم، اما کسانی هستند که حرفه من را تغییر می دهند. من می‌خواهم هرچه می‌گویم منتشر شود، نه هر چیزی که دیگران می‌خواهند.»

هنوز فوتبال نگاه می کنی؟ پرسپولیس سه هفته مانده به پایان لیگ قهرمانان برای استقلال مقابل سپاهان شکست خورد.

آیا پرسپولیس برای همیشه قهرمان می شود؟ فوتبال رفته است. پرسپولیس همیشه نمی تواند قهرمان باشد. آیا رئال یا بارسا همیشه در اسپانیا برنده می شوند؟

او امسال پس از 5 سال استقلال قهرمان لیگ برتر شد اما در فضای مجازی بسیاری از هواداران رقیب موضوع را به وزیر، وکیل و … ربط دادند.

دوباره شروع کرد و دوباره می خواهند نقش مربی ای مثل فرهاد مجیدی را کمرنگ کنند. امسال استقلال قهرمان شد چون “در فرم” بود. شک نکنید اگر مثلا پرسپولیس قهرمان شود می گویند این کار برانکو است! من حتی نمی دانم چرا آنها چنین می گویند. به جز سیدجلال و کامیابی نیا چه بازیکنان دیگری از تیم برانکو باقی مانده است؟

اتفاقا خیلی ها درباره یحیی و قهرمانی های اخیر پرسپولیس می گویند او تیم برانکو بوده و ….

سوال من این است که چرا برانکو در عمان شکست خورد؟ چرا این تیم را به جام جهانی نبردید؟ حالا از فرهاد مجیدی صحبت می کنند. در کل وقتی یک تیم قهرمان می شود عوامل زیادی در این قهرمانی تاثیرگذار است.

مجیدی هم شاگرد شما بود. چه احساسی دارید که شاگردتان قبلاً در کسوت سرمربی قهرمان لیگ شده است؟.

من هرگز از این تیتر استفاده نمی کنم که فرهاد مجیدی یا هرکس دیگری شاگرد من است. البته الان آقا فرهاد با شطرنج فالود نمی خورد! اما بگذارید یک نکته را بگویم. سال ها پیش زمانی که مجیدی و موسوی در تیم های امید پاس و بخمن حضور داشتند، به من که سرمربی تیم ملی بودم گفتند فینال امید است. در استان تهران و بین پاس و باخمن. خلاصه رفتیم و بعد از بازی فرهاد مجیدی از باچمن و علی موسوی از پاس را که آن زمان سرباز بود به تیم ملی دعوت کردم. مراقب امیدها باشید الان کدام مربی این کار را می کند؟ مهدی مهدوی کیا، داریوش یزدانی، هداد عزیزی، کریم باقری، سیروس دین محمدی و حتی نیما نکیسا. اگر جای دروازه بان شماره یک خودت، احمدرضا عابدزاده بودی، برای بازی نیما نکیسا همچین کاری می کردی؟ اما من انجام دادم.

بسیاری از کارشناسان معتقدند که نمی توان به راحتی از نقش گابریل پین در قهرمانی استقلال گذشت. شما در مورد آن چه فکر میکنید؟

من نمی گویم گابریل پین نقشی نداشت، اما فرمانده کل کی بود؟ فرهاد مجیدی. حمایت مدیریت از سوی همه بازیکنان، مربیان، حتی تدارکات، به موفقیت همه این عوامل کمک می کند. به نظر من نقش مربی و سرمربی در موفقیت 20 یا 30 درصد است. با استراماچونی مثال می زنم. همه می گویند استقلالش را عوض کرده است. یکی از تغییرات را به من بگویید. اگر مربی خیلی خوبی بود چرا تیمش در قطر هشت تا هشت گل زد؟ باور کنید اگر پرسپولیس امسال می برد همه می گویند تیم برانکو است!

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا