حوادث و رویدادها

کشف ۱۲۴ هزار داروی احتکار شده در شهرری/ دستگیری سارق دلارهای تبعه خارجی

فرمانده انتظامی شهرستان ری از کشف یک گنجینه مواد مخدر، آرد و روغن در این شهرستان خبر داد.

به گزارش مجله زنده خبری سرهنگ دوستعلی جلیلیان اجرای فاز جدید طرح تندر در شهر ری گفت: در این طرح 24 فقره سرقت منهدم و 164 سارق و 9 نفر از اراذل و اوباش دستگیر شدند.

وی با اشاره به دستگیری خرده فروشان مواد مخدر در این مرحله از طرح رعد گفت: در عملیات پلیسی 37 خرده فروش مواد مخدر دستگیر شدند.

دوستعلی جلیلیان ادامه داد: از دیگر دستاوردهای این طرح کشف 29 قبضه سلاح گرم و 102 قبضه سلاح سرد است.

فرمانده انتظامی شهرستان ری در خصوص کشف آرد و روغن انباشته شده و سوخت قاچاق گفت: در اجرای این طرح و مقابله با کلاهبرداران 40 تن آرد، 75 تن روغن و 30 هزار لیتر سوخت قاچاق کشف شد.

به گفته وی، کارشناسان ارزش اموال کشف شده در این مرحله از پروژه را بیش از 180 میلیارد ریال برآورد می کنند.

دوستعلی جلیلیان با بیان اینکه در این شهرستان شاهد کاهش 9 درصدی سرقت، افزایش 45 درصدی دستگیری و افزایش 27 درصدی افشاگری هستیم، تاکید کرد: مراکز مشاوره صلح و سازش. اجرای پروژه های تندر تا جلب رضایت حداکثری شهروندان ادامه خواهد داشت.

سرقت 16000 دلاری از راننده یک تبعه خارجی

فرمانده انتظامی شهرستان ری همچنین درباره دستگیری سارقی که 16 هزار دلار از کیف یکی از شهروندان کشور همسایه سرقت کرده بود، گفت: یک شهروند کشور همسایه با مراجعه به کلانتری عبدالعظیم(ع) گفت: که 16000 دلار به صورت نقدی کیف او. دزدیده شد.

وی ادامه داد: در پی اعلام این شکایت تیمی از بازپرسان آن را در دستور کار خود قرار دادند و شناسایی و دستگیری سارق یا سارقان را آغاز کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان ری گفت: تیم عملیاتی پلیس با مشاهدات و بررسی های میدانی سرنخ های متعددی دریافت کردند که نتایج نشان می دهد این سرقت توسط راننده مالباخته انجام شده است. بر این اساس فرد مورد نظر دستگیر و برای تحقیقات بیشتر به کلانتری منتقل شد.

جلیلیان گفت: در تحقیقات به عمل آمده متهم به بزه انتسابی اعتراف و دلارهای مسروقه کشف و متهم پس از تکمیل تحقیقات پلیسی به مقام قضائی معرفی شد.

کشف 10 میلیارد ریال مواد مخدر انباشته در شهرستان ری

فرمانده انتظامی شهرستان ری همچنین از کشف 124 هزار عدد قرص و شربت انباشته در این شهرستان خبر داد و گفت: ماموران انتظامی قلعه نو اطلاعاتی مبنی بر تجمع مواد مخدر در محدوده میدان معلم این شهر کشف کردند. ری در جریان تحقیقات خود نتایج تحقیقات اولیه به مراجع قضایی اعلام شد.

وی ادامه داد: در ادامه جلسه دادگاه اکیپی از ماموران به همراه بازرسان تعزیرات و اصناف از محل بازدید کردند که در این بازدید 124 هزار عدد قرص و شربت کشف شد. این داروها بر خلاف مقررات قانونی و بهداشتی نگهداری می شدند.

به گفته وی، کارشناسان ارزش اموال مکشوفه را 10 میلیارد ریال برآورد می کنند.

دوستعلی جلیلیان با بیان اینکه در بین مواد کشف شده تعدادی داروی کمیاب وجود دارد، گفت: با رای دادگاه این کشف در اختیار شاکیان قرار گرفت.

وی در پایان گفت: در این عملیات یک نفر دستگیر و دو دستگاه خودروی ارتکاب جرایم توقیف و تحویل مقام قضایی شد.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا