عمومی

اختصاص ۱۰۰۰ میلیارد تومان به توسعه ورزش دانش آموزی – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، صادق ستاری فرد پنجشنبه شب در مراسم ساخت خوابگاه دهکده ورزش دانش آموزی و سالن زورخانه. آه تو و پهلوانی از استان فارس گفت: با حمایت وزیر آموزش و پرورش وزارتخانه برای تقویت ورزش مدارس در رشته های پایه، توپی و رزمی نیازمند توسعه و تقویت هستیم. در این روستاها مسابقات ورزشی و المپیک برگزار خواهیم کرد.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش افزود: 32 زورخانه دانش برای احیاء و تقویت هویت ایرانی-اسلامی راه اندازی شد. اموزي انجام شده صبح.

ستاری فرد گفت: یکی از زیرساخت های لازم برای برگزاری مسابقات ورزشی، فراهم بودن زیرساخت های آموزشی است که در این زمینه سعی خواهیم کرد خوابگاه های با کیفیت بسازیم.

وی گفت: با حمایت مجلس شورای اسلامی یک میلیارد میلیارد تن اعتبار مالیات بر ارزش افزوده برای توسعه ورزش دانش آموزی در نظر گرفته شده است.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش گفت: این وام برای مناطق محروم و ضروری است. توجه برای ایجاد دهکده های ورزشی و سالن های سرپوشیده و خرید ابزار ابزار برای ورزش هزینه خواهیم کرد.

گفتنی است خوابگاه دهکده ورزشی دانش آموزی در زمینی به مساحت هزار متر مربع و زیربنای 8000 متر مربع در 8 طبقه با وام 560 میلیارد ریال و همچنین سالن ورزشی در زمینی به مساحت احداث شده است. 400 متر مربع و وام 26 میلیارد ریالی ساخته می شود.

دکمه بازگشت به بالا