اقتصادی

دیدار نماینده ایران با دستیار پوتین برای توسعه تجارت

در دیدار رئیس سازمان توسعه تجارت ایران و دستیار رئیس جمهور فدراسیون روسیه بر گسترش روابط تجاری و اقتصادی دو کشور تاکید شد.

به گزارش مجله زنده خبری، علیرضا پیمان پاک با کوبیاکوف، معاون رئیس جمهور روسیه دیدار و گفت و گو کرد. در این دیدار که در حاشیه بیست و پنجمین اجلاس بین المللی اقتصاد در سن پترزبورگ انجام شد، دو کشور بر گسترش روابط تجاری میان دو کشور تاکید کردند.

همکاری در موضوعاتی مانند خودرو، کشتیرانی، کشتی سازی، فعال سازی کریدور شمال-جنوب، همکاری های بانکی و ارزی، تولید مشترک بین صنایع مادر دو کشور از جمله موضوعاتی بود که در این دیدار مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

پیمان پاک همچنین بر آمادگی ایران برای انعقاد قراردادهای بلندمدت در زمینه میوه و تره بار با همکاری اتاق بازرگانی ایران و روسیه برای تثبیت و توسعه صادرات تاکید کرد.

کوبیاکوف همچنین از پیشنهاد رئیس سازمان توسعه تجارت برای برگزاری نمایشگاه های مشترک بین شرکت های ایرانی و روسی استقبال کرد و گفت: صنعت خودروسازی روسیه آماده همکاری با ایران است و ایران می تواند شریک تجاری ما در بازاری باشد که به گفته وال. . شرکت های وسترن استریت ژورنال با 100 میلیارد دلار بازار را ترک کردند.

بر اساس گزارش سازمان توسعه تجارت، در حاشیه بیست و پنجمین اجلاس بین المللی اقتصادی در سن پترزبورگ تفاهم نامه همکاری ایران و روسیه با سن پترزبورگ و تهران با عنوان “نوا پارس” با حضور سن پترزبورگ منعقد شد. علیرضا پیمان پاک (رئیس سازمان تجارت و توسعه جمهوری اسلامی ایران)، کاظم جلالی (سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه) و کریل والنتینویچ پولیاکوف (معاون فرماندار سن پترزبورگ)، گریگوریف اوگنی دمیتریویچ (رئیس کمیته امور خارجی دولت سن پترزبورگ) رسید.

با راه اندازی این مرکز، تجارت متقابل ایران و روسیه در زمینه تامین تجهیزات نفت و گاز، محصولات مهندسی حمل و نقل، مهندسی مکانیک، کشتی سازی، تجهیزات الکترونیکی، طراحی و ساخت تاسیسات انرژی، ایجاد پایگاه تجهیزات تعمیر شده انجام شد. ، سفارش روزانه کشاورزی، صنایع غذایی، داروسازی و ساختمان می باشد.

توسعه همکاری‌های تجاری و اقتصادی و سرمایه‌گذاری در صنایع پیشرو و اولویت‌دار بین شرکت‌ها، سازمان‌ها و تولیدکنندگان ایران و روسیه، حمایت و کمک مؤثر در برقراری روابط تجاری مستقیم بین کارآفرینان روسی و ایرانی، ایجاد مکانیسم‌های مناسب برای تسهیل روابط مالی بین شرکت‌ها جغرافیای دو کشور، راه‌اندازی درگاه‌های اینترنتی معرفی پتانسیل‌های تجاری ایران به روسیه و بالعکس، تلاش برای توسعه پروژه کریدور حمل‌ونقل بین‌المللی شمال به جنوب برای تسهیل ترانزیت کالا بین دو کشور، ایجاد تمامی زیرساخت‌های مورد نیاز از مرکز. حضور بانک‌ها و شرکت‌های بیمه ایران و روسیه در مرکز، ایجاد بلوک نمایشگاهی برای نمایش دستاوردهای طرفین در کشور مقابل و ایجاد مراکز فرهنگی درون احزاب از جمله اهداف تاسیس است. یک مرکز تجاری ایرانی-روسی.

رئیس سازمان توسعه و تجارت جمهوری اسلامی ایران در این مراسم راه اندازی این مرکز را فصل جدیدی در همکاری شرکت های ایرانی و روسی خواند و بر حمایت از برنامه های آن تاکید کرد.

پیمان پک اجرای تفاهم نامه لغو روادید بین دو کشور را که قبلا امضا شده بود را راهی برای توسعه گردشگری در دو کشور عنوان کرد.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا