فرهنگ و هنر

عذرخواهی «جوکر» از جامعه کم‌توانان جسمی

سازندگان برنامه «جوکر» ضمن عذرخواهی از کسانی که ممکن است با دیدن صحنه ای از این برنامه حواسشان پرت شده باشد، اعلام کردند که نسخه نهایی آن تغییر کرده و با حذف این صحنه دوباره روی پلتفرم صدا و سیما آپلود می شود.

به گزارش مجله زنده خبری، روابط عمومی جوکر با انتشار مطلبی و ارسال آن به رسانه ها، ضمن تشریح قسمت اخیر، از جامعه دارای معلولیت جسمی و از هرکسی که از دیدن این صحنه ها خسته شده است، عذرخواهی کرد.

در متن این مقاله آمده است: «مخاطبان عزیز جوکر!


در یکی از موقعیت های قسمت چهارم فینال، دو بازیگر جوکر به صورت بداهه و آنی تصمیم می گیرند با اجرای یک تیم متضاد با عنوان و نقش تعیین شده خود، موقعیتی از این تضاد را برای خنده شرکت کنندگان و حضار ایجاد کنند. . همه بدانیم که تضاد، تناقض و اغراق ابزار کمدی است.


واضح است که در این شرایط مخاطب و مخاطب به تناقض ایجاد شده می خندیدند; پیانیستی به نام بتهوون که از قضا هیچ ساز (دستی) برای نواختن پیانو ندارد.


نه او و نه هیچ یک از همراهان و طراحان وی قصد توهین به معلولان عزیز را در این راه نداشتند، همانطور که بسیاری از مخاطبان فکر نمی کردند، اما با احترام به سخنان و توصیه های تعدادی از متخصصان حوزه معلولیت، نسخه اصلی آن بود. بلافاصله تجدید نظر و بازنگری شد. .

تعدادی از کارشناسان حوزه معلولان با این واقعیت که این موقعیت کمدی برای افراد دارای معلولیت توهین آمیز است به شدت مخالف هستند، اما تعدادی دیگر از کارشناسان این حوزه معتقدند که این صحنه کمدی می تواند تأثیر روانی منفی بر افراد مبتلا به معلولیت داشته باشد. ناتوانی ها شرایط جسمی

در این 6 ماهی که با جوکر همراه شما بودیم، مفتخریم که معلولان عزیز هم مخاطب جوکر بودند و در این مدت با جوکر آنلاین و محبت داشتند و خوشحالیم که توانستیم. برای برانگیختن لبخند بر لبانشان این افتخار و شادی آنقدر برای ما ارزشمند است که اگر این لحظه و موقعیت کمدی و طنز بخواهد ناخواسته به یک معلول آسیب برساند، برای ما مطلوب نیست.»

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا