عمومی

توسعه همکاری دادگستری و امور مالیاتی استان فارس – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین، رئیس کل دادگستری فارس در نشست مشترک دادگستری و امور مالیاتی استان با بیان اینکه اکثریت آه تو درآمد دولت از طریق پرداخت مالیات تامین می شود و این شیوه اداره کشور به دلیل وجود تحریم ها و همچنین اصلاحات اقتصادی بخشی از یک عملیات بزرگ اقتصادی محسوب می شود.

حجت الاسلام والمسلمین سید کاظم موسوی با بیان اینکه تا سال 1394 و اصلاح قانون مالیات های مستقیم، فقط برای برخی جرایم مالیاتی از جمله پرداخت جرایم مالی، اجرای قانونی پیش بینی شده بود، گفت: در اصلاحیه جدید به قانون با جرم انگاری فرار مالیاتی، علاوه بر فرار مالیاتی از جرایم مالی و جبران خسارت نیز محسوب می شود و مواد 274 تا 279 این قانون به این موضوع می پردازد.

نماینده عالی قوه قضاییه در استان فارس با اشاره به گزارش مدیرکل امور مالیاتی استان فارس، افزایش 66 درصدی درآمد مالیاتی را نشانه تلاش این مجموعه و رویکرد برنامه محور آن دانست و بیان کرد: : توجه ویژه این گروه و شناسایی راه های فرار مالیاتی و همچنین همکاری نزدیک دو مجموعه در قالب رسیدگی به پرونده های مالیاتی در شوراهای حل اختلاف منجر به افزایش وصول معوقات و کاهش جرایم مالیاتی شد. .

حجت الاسلام و المسلمین موسوی با اشاره به فلسفه حضور قضات در هیأت های حل اختلاف مالیاتی، بر حفظ اعتماد عمومی در صدور آرای مالیاتی توسط قضات کمیته ها تاکید کرد و اظهار داشت: در عین حال حضور قضات در هیئت های حل اختلاف مالیاتی نیز وجود دارد. قضات باید به جمع آوری درخواست های عمومی گذشته در زمینه جلوگیری از Shape کمک کنند دریافت می کنم فرار مالیاتی را تضمین کنید و راه های نفوذ مردم را ببندید.

رئیس شورای قضایی استان فارس همچنین با اشاره به تفاهم نامه سازمان امور مالیاتی کشور و وزارت امور اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه بر اجرای مفاد این تفاهم نامه تاکید کرد و اظهار داشت: دادگستری فارس توسط تعیین شعب ویژه در مراجع مختلف اعم از دادسرا، محاکم بدوی و تجدیدنظر، نظارت جدی بر همکاری آنها برای تحقق درآمدهای عمومی دارد.

وی افزود: پرونده های تشکیل شده در خصوص مشکلات سوء استفاده از کارت بازرگانی، قبوض اجاره، قبض می بینم و دستکاری اسناد مالی و همچنین ناهماهنگی برخی لایه ها در استفاده از دستگاه های کارتخوان به منظور شفاف سازی. سلام امور مالی در شعب ویژه پردازش می شود.

این مقام ارشد قضایی استان فارس همچنین بر آمادگی قوه قضائیه در آموزش و تعاملات علمی و پژوهشی مرتبط تاکید کرد.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان با اشاره به آمادگی دادسرا برای تسریع در رسیدگی به جرایم مالیاتی در شعب ویژه گفت: خود را موظف به همکاری با سازمان امور مالیاتی برای تحقق و وصول مطالبات می دانیم.

سیدمصطفی بحرینی با اشاره به مسئولیت دادستانی در پیگیری و حمایت از حقوق عامه، مساعدت در پیشگیری از وقوع جرایم مالیاتی و همکاری در وصول مطالبات را یکی از مصادیق حمایت از حقوق عامه خواند. افزود: اقدامات نباید باعث ایجاد تبعیض در جامعه شود.

وی تصریح کرد: در اخذ مالیات و درآمدهای عمومی نباید از صنوف حقوقی سوء استفاده شود.

در ادامه مدیرکل امور مالیاتی فارس ضمن قدردانی از لطف رئیس کل دادگستری فارس و مجموعه قضایی استان برای تحقق اهداف نظام مالیاتی اظهار داشت: هوشمندسازی نظام مالیاتی، اجرای قانون. پایانه های خرید و سیستم مالیات دهندگان اولویت ویژه سازمان در امور مالیاتی در راستای شفافیت اقتصادی و ایجاد انصاف مالیاتی است.

حمیدرضا محمد ابراهیمی اعمال قانون پایانه های تجاری را گامی در جهت شفاف سازی فرآیند مالیاتی دانست و گفت: اعمال این قانون در شناسایی مودیانى که هیچ سابقه مالیاتی نداشت و اقدام به فرار مالیاتی کمک کرد.

مدیرکل امور مالیاتی فارس تصریح کرد: قطعاً هر شهروند و فعال اقتصادی در صورت اطلاع از آثار مثبت اجرای قانون پایانه های تجاری و اینکه بخشی از مالیاتی که می پردازند صرف ساخت و ساز و توسعه تأسیسات و تسهیلات می شود. توسعه زیرساخت ها و خدمات، حمایت بیشتری خواهند کرد و در پرداخت مالیات خود بهتر عمل خواهند کرد.

وی افزود: شهروندان باید بدانند که درآمد مالیاتی تاثیر مستقیمی بر رفاه اجتماعی و بهبود وضعیت معیشتی آنها خواهد داشت.

وی افزود: بخش زیادی از مالیات بر ارزش افزوده به شهرداری ها، دهیاری ها و فعالیت های عشایری پرداخت می شود و برای تامین هزینه های پروژه ها و اقدامات عمرانی استفاده می شود که تاثیر مستقیمی در ارتقای کیفیت زندگی تک تک افراد جامعه دارد. .

مدیرکل امور مالیاتی فارس ادامه داد: از سال 1386 و اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده بیش از پنج هزار میلیارد تومان درآمد حاصل از این بخش به شهرداری ها و دهیاری ها و همچنین به امور عشایری واریز شده است. استانی که هزار و 100 میلیارد تومان آن مربوط به این استان است که درآمد پایدار شهرداری ها در سال گذشته است.

ابراهیمی به حمایت و تعامل موثر رئیس کل دادگستری استان فارس با این اداره کل اشاره کرد و افزود: در شرایط فعلی مجموعه مدیریت نظام بر شفافیت و عادلانه بودن ساختار مالیاتی تاکید دارد و در این زمینه یکی از مشکلات این اداره کل فرار مالیاتی از طریق سوء استفاده است کارت بازرگانی است که 123 پرونده به مبلغ 1500 میلیارد تومان در استان فارس در حال پیگیری است.

مدیرکل امور مالیاتی فارس بر استفاده از ظرفیت های موجود در اداره کل امور مالیاتی و دادگستری استان تاکید کرد و اظهار داشت: اکنون ایجاد شرکت ها صورتصدور فاکتورهای جعلی، سوء استفاده از کارت بازرگانی دیگران، استفاده غیرقانونی از معافیت های مالیاتی و معاملات کاذب در برخی مقوله ها از مهم ترین بهشت ​​های مالیاتی محسوب می شود که با گسترش همکاری های بین نهادی به ویژه حمایت های کل استان سیستم قضایی و تسریع در رای گیری، برخورد با این جرایم قاطع تر خواهد بود.

دکمه بازگشت به بالا