ورزش و نشاط

همکاری دانشگاه آزاد و اداره کل آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از خراسان جنوبی، تفاهم نامه همکاری بین اداره کل آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی و دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی منعقد شد.
در مراسم امضای این تفاهم نامه
سید حسن هاشمی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی گفت: در چند سال گذشته دانشگاه آزاد اسلامی اقدامات زیادی برای تحول و توسعه انجام داده است.
هاشمی با اشاره به ابلاغ سند تحول و تعالی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: این سند برنامه پنج ساله راهبردی و عملیاتی دانشگاه آزاد اسلامی تا سال 1405 برای تحقق سند دانشگاه آزاد اسلامی و سایر اسناد بالادستی است. در زمینه علم و فناوری.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی گفت: دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی بر اساس بیانیه تعلیم و تربیت و سند تحول و تعالی رویکرد جهادی را در عرصه های علمی، فرهنگی، دانشی قرار داده است. و آموزش و پرورش هدف آن است.
وی با اشاره به برگزاری دومین رویداد سراسری دانشگاه آزاد اسلامی در آستانه چهلمین سال تاسیس، گفت: در این رویداد ملی هزار ایده و استارت آپ، هزار شرکت فناوری خلاق و هزار آزمایشگاه و زیرساخت تحقیقاتی شرکت کردند. دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند و خراسان جنوبی جزو برترین ها بود.
وی ضمن تقدیر از مدیرکل و کارکنان سازمان آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی گفت: تفاهم نامه مشترک دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی و سازمان آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی در حوزه آموزشی، پژوهشی و مهارتی قطعاً اساس برکات ارزشمندی برای استان خواهد بود.
حسن کامرانی فرد، مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی نیز گفت: هدف از این تفاهم نامه استفاده از ظرفیت ها و فرصت های علمی، آموزشی و پژوهشی کشورها و توسعه همکاری ها برای تداوم و اثربخشی در سازماندهی شده است. ارتباط بین طرفین برای حل نیازهای توسعه مهارت متقابل.
وی گفت: آموزش مهارت های فنی و حرفه ای زیر نظر سازمان جهانی کار است و این سازمان تمرکز ویژه ای بر حوزه های مهارتی دارد.
وی افزود: فرآیند سنجش در سازمان آموزش فنی و حرفه ای بر اصول مهارتی متمرکز است.
وی با بیان اینکه گواهینامه های صادره از سازمان فنی و حرفه ای دارای کد بین المللی و قابل ترجمه است، گفت: آمادگی داریم از کارشناسان و متخصصان واجد شرایط دانشگاه در کمیته ها برای تهیه و بازنگری استانداردهای آموزشی و برگزاری آزمون های مهارتی استفاده کنیم.
در ادامه این جلسه مهندس حک پرست معاون آموزشی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی و عطاءالله اژدری معاون آموزش فنی و عمومی دانشگاه آزاد اسلامی استان گزارشی از خود ارائه کردند. زمینه ها .
باید بگویم
ارائه فهرست اولویت های پژوهشی در قالب طرح های پژوهشی کاربردی و پایان نامه های تحصیلات تکمیلی
– حمایت مادی و معنوی از طرح های تحقیقاتی، پایان نامه ها و پایان نامه های انتخاب شده توسط دانشجویان تحصیلات تکمیلی دانشگاه با توجه به نیاز اداره کل.
– حمایت مادی و معنوی از کنفرانس ها و نشست های علمی مرتبط با فعالیت های اداره اصلی
– صدور مجوز تأسیس «مرکز مدیریت مهارت و مشاوره شغلی (TMC)» برای واحدهای واجد شرایط، پردیس های دانشگاهی و آموزشکده های فنی و حرفه ای دانشگاه، مطابق ضوابط و مقررات موضوعه.

– نظارت بر طرح های پژوهشی، پایان نامه ها و پایان نامه های دانشجویان در موضوعات درخواستی اداره کل
– ایجاد سازوکار مناسب و معرفی دانشجویان و فارغ التحصیلان برای بهره مندی از امکانات آموزشی اداره کل.
– پیگیری مجوز و ایجاد «مرکز مشاوره مدیریت مهارت و شغلی» (TMC) برای واحدها، پردیس های دانشگاهی و دانشکده های فنی و مشاغل ماهر زیر مجموعه.
این بخشی از مفاد این تفاهم نامه است.
در پایان این جلسه، مرکز (TMC) با حضور هاشمی رئیس جمهور و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی و مهندس کامرانی فرد و مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی و کارکنان این سازمان، مرکز مدیریت مهارت و مشاوره فردی محل معاونت آموزش عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بیرجند افتتاح شد.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا