فرهنگ و هنر

رژیم صهیونسیتی اشتباه کند، یک عملیات بیت‌المقدس کافی است/ملت از تحریم عبور کرده است

مراسم وداع با شهدای تازه تفحص شده مدافع حرم با حضور اقشار مختلف مردم و عزاداران سالار شهیدان و سخنرانی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در میدان امام حسین(ع) تهران برگزار شد. سپاه

به گزارش مجله زنده خبری، مردم و عزاداران تهرانی همزمان با ایام محرم، پرچم های سرخ با نوشته «سر بلند با نیزه» را در کنار پیکر شهیدان عبدالله اسکندری، رحیم کابلی و مصطفی طشموسی در دست گرفتند. ، «محمد امین کریمیان» و «عباس آسامیه» با شعار «لبیک یا حسین» خداحافظی کردند.

«حیدر یا حیدر»، «ما انتقام جویان نبرد هانتومان هستیم»، «یا زهرا» از دیگر شعارهایی بود که از سوی اقشار مختلف مردم سر داده شد.

در این مراسم اعظم سالاری – همسر شهید عبدالله اسکندری – گفت: این پنج شهید قربانی آقا امام حسین (ع) هستند. خوشا به حال کسانی که در راه امام حسین و اهل بیتش فدا کردند. در آغوش امام حسین آرمیدند و پس از سالها فضای ایران اسلامی را معطر کردند.

وی گفت: خدمت به نظام و انقلاب اسلامی و احساس مسئولیت و حفظ حریم مسلمانان در برابر تروریست های داعش از ویژگی های شهید اسکندری است. گفت اگر مجبور شوم برای دفاع از اسلام به اقصی نقاط دنیا می روم و تا شهادت می جنگم. مقاومت تا زمانی که نفس بکشیم ادامه خواهد داشت

همسر این شهید افزود: چه رازی بود که مانند شهدای کربلا به شهادت رسیدید؟ رازی بین شما و زینب خانم که شما را خرید چه بود؟ شما شهدا با شهادتتان نام نیکی از خود بر جای گذاشته اید. باید به حرف شهدا گوش دهید، وقتی وارد شهرها می شوند حال و هوای شهر عوض می شود. باید برای فضل آقا امام زمان دعا کنیم. پیام شهدا این است که از امانتی که خداوند به ما داده غافل نشویم. دعا کنیم از راه شهدا و انقلاب اسلامی منحرف نشویم. برای سلامتی استاندار دعا کنیم.

پس از این مراسم، سردار سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در سخنانی با قرائت بخشی از دعای عاشورا اظهار داشت: در این میدان شریف و بهشتی که به نام مبارک امام حسین (ع) منتهی می شود. برای اعلام این حضور باید احساسات قلبی خود را ابراز کنم. آرزو می کنم در عاشورا حضور داشته باشید. مطمئنم اگر شما در کربلا بودید، فرزندان امام حسین اسیر نمی شدند و امام تنها نمی ماند. این مایه تاسف است.

وی افزود: اما خوشحالی بزرگی است که امروز هستید و امام مسلمین دیگر در میانه جنگ تنها نیست. رحمت خداوند بر شما مردان و زنان با ایمان باد. به واقعه بزرگ عاشورا نزدیک می شویم. صلابت قدم های حضرت عباس همچنان پابرجاست و یاران آن حضرت در جستجوی رضای الهی هستند. حالا شما با آنها هستید و با آنها همدردی می کنید.

فرمانده ارتش گفت: صحنه تغییر نکرده است. همه عاشوری ها عاشوری هستند. هیچ دلیل و بهانه ای برای ترک میدان جهاد با مشرکان و کفار وجود ندارد. حتی اگر از نظر ظاهری در راس اختلاف قدرت با دشمن باشیم. این اثبات عاشورا در مکتب اهل بیت است. فقط اسم ها عوض شده صف این رویداد امروز نیز ادامه دارد. نایب امام زمان و جانشین حسین (ع) ایستاده و یاران با وفا تا آخر در میدان خواهند ماند. عاشورای امروز این است که رابطه خود را با ائمه مان روشن کنیم و در کجای این نبرد ایستاده ایم.

سلامی تصریح کرد: نبرد حق و باطل و نبرد عدالت و ظلم ادامه دارد. ما هستیم که باید جایگاه را تعیین کنیم. اگر در لشکر امام نیستیم، اهل جبهه سوم نیستیم. اما ملت ما در کنار عاشورا ایستاده و آن را ترسیم کرده است که امتداد عظمت و چراغی است که هرگز خاموش نمی شود. پیکر این شهدا که از شام آمده اند پیام آور این حضور هستند. آنها پیام آور حضرت زینب برای زنان جامعه ما با احترام و عزت هستند. این شهدا حقیقت عهد ما را نشان می دهند که تا آخر ایستاده ایم.

وی با اشاره به اینکه «شهادت زنده است و جهاد ادامه دارد» یادآور شد: با حاج عبدالله اسکندری در جبهه بودیم. قبلاً در کارون و کرکه می جنگید اما حالا از مدیترانه آمده است. ببینید این جوانان چگونه توانستند دشمنان را به سمت شرق مدیترانه فراری دهند. پس از جهاد به آغوش خانواده اش که ملت ایران است بازگشت. او مظهر جوانمردی، شجاعت و تقوا بود.

سلامی گفت: سردار رحیم کابلی شیر مازندرانی سال ها در کانتومان ماند تا در عاشورا دوباره لطف الهی را بیابد. عباس عاصمیه در نیروی هوایی به شهادت رسید. همچنین مصطفی طشموسی مرد بزرگی است و محمدعلی کریمیان نیز سعادتمند است. این شهدا از لطفی که خداوند به آنها داده خوشحال هستند. اجر خانواده شهدا کمتر از شهادت نیست و در پیشگاه شما همچون گوهری می درخشند. اجر این شهدا اگر بیشتر از شهادت نباشد کمتر نیست.

فرمانده ارتش تاکید کرد: شما سال ها می دانید که دشمن آشتی کرده است. هیچ راهی وجود ندارد که دشمن بتواند ایران را فتح کند. اگر قرار بود در مناطق جنگی حفاظت مقدس بجنگید، مردم کنار دریای سرخ راه پیروزی بر دشمن را بسته اند. در یمن وقتی فکر کردند می توانند او را بزنند، آتش بس دادند. آتش بس بین دو قدرت نابرابر برقرار می شود، به این معنی که طرف آشکارا ضعیف تر برنده می شود. در دریای عمان و خلیج فارس شاهد بوده ایم که رزمندگان اسلام راه را به روی دشمن بسته اند و دیگر حضور متراکم دهه های گذشته را ندارند و از منطقه حذف شده اند.

وی با بیان اینکه «ایران و اسلام دو حقیقت یکپارچه و یکپارچه هستند»، گفت: حزب الله 10 تا 20 هزار موشک در لبنان آماده کرده است. صهیونیست ها می دانند هیبریت ها چه کسانی هستند. کافی است رژیم صهیونیستی اشتباه کند. یک عملیات بیت المقدس کافی است. در سوریه نیز دیدیم که ابوالفضل انقلاب اسلامی کشتی نجات امت اسلامی را به دست جانبازان خود گرفت. رژیم سوریه متوقف شد. ما می خواستیم این سیستم متوقف شود، اما آمریکا جهان عرب و اروپا را نمی خواست، حالا ببینید چه کسی در این کشور ایستاده است. در یک منطقه کوچک که هیچ اثری ندارند، از قبل حضور دارند.

سردار سلامی ادامه داد: در عراق و ایران که مهد مقاومت هستند همین طور است. کشور پر از قدرت، اراده و ایمان برای غلبه بر چالش هاست. همه راه های درگیری نظامی بسته است و دشمن چمدان های خود را بسته و به اروپا رفته است. آنها دیگر نیروی لازم برای فشار حداکثری را ندارند. تحریم ها و معیشت مردم ما دو موضوعی است که آنها بر آن تاکید دارند. آنها نمی دانستند که خداوند به مردم تقدیر می کند. ملت تحریم را پشت سر گذاشت. همه دنیا مشکل دارند اما ما خدا را داریم.

بالاخره فرمانده کل سپاه گفت: خطرناک‌ترین پدیده‌ای که امروز دشمن می‌خواهد به آن نفوذ کند، تسخیر ذهن و قلب جوانان است تا از حجاب و نماز بپرهیزند. بدانید که زنان مردم ما آبرومندند و از گوهر وجود خود به عنوان قلعه دفاع می کنند. دشمن قلب و ایمان را نشانه گرفته است. مردم ما آگاهند و اجازه تسخیر نمی دهند و پیاده نمی شوند. ما ایمان خود را به دنیای دشمن نمی فروشیم. ما امت امام حسین هستیم. همان جمله ای که حاج قاسم سلیمانی گفت. از قافله حسین جدا نمی شویم. سربلند باشید. هیچ قدرتی نمی تواند در مقابل شما بایستد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا