عمومی

کارمندانی که به جای حقوق، پوشک دریافت می‌کنند!

یک خانه سالمندان کودکان زیر چهار سال را برای مراقبت از ساکنان خود استخدام می کند، اما چرا؟

مجله زنده خبری پلاس-فاطمه کریمخان:در قرارداد کاری خود می نویسند که «هر وقت بخواهد می تواند سر کار بیاید»، اگر در حین «کار» خسته شد، یا خوابش برد، یا حوصله اش سر رفت، می تواند بخوابد، چیزی بخورد یا به خانه برگردد. و وقتی حوصله اش سر رفت سر کارش برگردد.

آیا شغل مطلوبی است؟ البته برای شما نیست، آگهی کار می گوید فقط زیر چهار سال استخدام می کنند، پولی نیست، حق سرویس استخدام شده با پوشک و شیرخشک و تمام ساعات کار با توجه به موقعیت و روحیه پرداخت می شود. از استخدام ممکن است قابل تغییر باشد، مادرش باید با او باشد!

این آگهی شغلی عجیب توسط «سرای سالمندان» در کیتاکیوشو ژاپن منتشر شده است. آنها گفتند که به کارکنان جدید برای مراقبت از ساکنان این مرکز که همه بالای 80 سال سن دارند نیاز دارند که سن مرکز تغییر را متعادل کنند!

این مسئولیت شماست که لبخند بزنید!

مسئولیت کسانی که برای این کار استخدام می شوند چرخیدن در اتاق های نشیمن خانه سالمندان است، مدیر خانه سالمندان که این آگهی را منتشر کرده است می گوید تمام انتظار ما از بچه هایی که برای این کار استخدام می شوند این است که مردم با حضور خود لبخند می زنند.به روی لبان ساکنان این خانه بیاورید.

تحقیقات زیادی وجود دارد که نشان می دهد داشتن فرزند به خصوص کودکان خردسال با افراد مسن می تواند به بهبود زندگی و سلامت روان سالمندان کمک کند. در نظم سنتی زندگی خانوادگی، بزرگان خانواده معمولاً مسئولیت مراقبت از فرزندان خردسال را بر عهده داشتند در حالی که والدین جوان آنها به کارهای روزمره بیرون از خانه مشغول بودند.

یکی از مهم ترین خطراتی که با افزایش سن سلامت روان افراد را تهدید می کند، افزایش اضطراب و افسردگی، احساس ناکارآمدی و ضعف است، داشتن فرزند در اطراف سالمندان می تواند اضطراب و افسردگی آنها را کاهش دهد و به آنها کمک کند تا احساس اثربخشی داشته باشند.

اینجا شما به جای پوشک پول می دهید!

خانه سالمندان به جای یک ساعت!

آقای گاندو، مدیر خانه سالمندان که قصد دارد تعداد بیشتری از کودکان را به عنوان همراه سالمندان استخدام کند، می گوید که در حال حاضر 30 نفر برای این شغل ثبت نام کرده اند و تعدادی نیز پذیرفته شده اند، برای کودکان و مادرانشان این شغل. مانند برنامه پیاده روی معمولی است. این در پارک است، اما برای سالمندانی که در اینجا زندگی می کنند بسیار مهم است. حضور بچه ها آنها را به یاد بچه های خودشان و جوانی شان می اندازد و حالشان را بهتر می کند. برخی از این افراد مسن آنقدر با بچه ها هماهنگ شده اند که پدربزرگ و مادربزرگ واقعی آنها هستند.

علاوه بر این آگهی شغلی، داشتن فرزند با سالمندان علاوه بر کاهش احساس اضطراب و تأثیر مثبت بر سلامت روان سالمندان، فواید دیگری نیز دارد. امروزه بیشتر افراد ترجیح می‌دهند فرزندان خود را برای یادگیری مهارت‌های اجتماعی به کلاس‌های مختلف بفرستند، اما شاید یکی از منابع مهم یادگیری مهارت‌های زندگی در خانه فراموش شده باشد، حضور کودکان در کنار سالمندان علاوه بر تحریک سالمندان. فعال تر باشند و به فراوانی وقتشان معنا می بخشد، احساس تنهایی و رها شدن را در آنها کاهش می دهد و به آنها این احساس را می دهد که در زندگی دیگران و به ویژه نسل های آینده تأثیر دارند، باعث می شود کودکان احترام بگذارند و یاد بگیرند که به موقعیت های مختلف بیایند، اضطراب را کاهش می دهد. در مورد رفتار با بزرگسالان و به اعتماد به نفس آنها کمک می کند. گذراندن وقت با بزرگترها نیز می تواند باعث شود بچه ها چرخه و منطق زندگی را زودتر یاد بگیرند و از فضای گلخانه ای آپارتمان و مدرسه فاصله بگیرند.

علاوه بر همه اینها، حضور فرزندان در کنار افراد مسن در خانواده می تواند باعث بهبود رابطه بزرگترهای خانواده با سالمندان شود و از اضطرابی که سالمندان نسبت به آن احساس می کنند بکاهد.

در مورد تأثیر فعالیت های بدنی بر سلامت جسمی و روانی سالمندان بسیار گفته شده است، اما تحقیقات روانشناس به نام شارون ارکین از دانشگاه آریزونا اخیراً نشان داده است که گذراندن وقت با کودکان می تواند بیماری آلزایمر را در سالمندان به تاخیر بیندازد. زیرا برای سالمندان فعالیتی چالش برانگیز محسوب می شود که توانایی های شناختی آنها را تحریک می کند.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا