عمومی

از مهدکودک سگ‌های خانگی تا روانشناس سگ‌های افسرده!

انسان گرایی حیوانات خانگی و معادل سازی محیط هر انسانی با حیوانات خانگی هر ساله وارد مرحله جدیدی می شود، بنابراین اکنون به طور جدی به نظر می رسد که این انسان گرایی تنها به منظور کسب درآمد جدید از این پدیده وارداتی باشد.

ایسناپلاس – لیلا شکیب آنلاین:پرورش حیوانات در خانه موضوع دیروز و امروز نیست. از قدیم الایام در جوامع بشری نگهداری از حیوانات رایج بوده است. اما در چند سال اخیر این موضوع در نوع نگاه و برخورد با آن دستخوش تغییرات اساسی شده است. اگر در گذشته مردم فقط برای رفع نیازهای خود از جمله نگهبانی، تامین امنیت و غذا از حیوانات اهلی نگهداری می کردند، امروزه به نظر می رسد نگاه کلی به نگهداری از حیوانات به ویژه در زندگی شهری بسیار تغییر کرده است و اهدافی که مردم دنبال می کنند. که تغییر می کند. در برخی موارد نیازهای مادی افراد برای نگهداری از حیوانات اصلاً مهم نیست و حیوان فقط برخی از نیازهای معنوی صاحب خود را تامین می کند.

خط تولید جدید حیوانات خانگی

شاید نام مشاغل جدیدی را شنیده باشید که با حیوانات خانگی مرتبط هستند. مشاغلی مانند: فروشگاه لباس حیوانات خانگی، خانه بازی برای این حیوانات، باشگاه ورزشی، آتلیه عکاسی یا حتی روانشناس حیوانات خانگی! این مشاغل به ویژه در شهرهای بزرگ و با کمک تبلیغات در فضای مجازی در بین کسانی که حیوانات خانگی دارند شناخته شده است. تعداد افرادی که به آنها مراجعه می کنند در حال افزایش است و آنها به کسب و کارهایی سودآور برای صاحبان خود تبدیل شده اند. به شعبه هر کدام از آنها در تهران سر زدیم تا از جزییات کارشان بیشتر بدانیم.

از مهد کودک برای سگ های خانگی گرفته تا روانشناس برای سگ های افسرده!

«چه بپوشم» به زبان هاپوی!

فعالیت این فراماسون در ابتدا از یکی از شبکه های اجتماعی آغاز شد. اما الان شعبه ای هم برای خرید شخصی دارند. بنیانگذاران و مدیران چندین خانم هستند، کار اصلی آنها دوختن لباس های مختلف برای سگ، گربه و سایر حیوانات خانگی است. لباس های ورزشی، لباس های راحتی و حتی کت و شلوار و دیگر لباس های رسمی برای حیوانات در اینجا دوخته می شود و در اطراف آن چندین رگال برای حیوانات مختلف وجود دارد. لباس های فصل گرم و سرد از یکدیگر جدا شده اند، تنوع پارچه و رنگ بسیار زیاد است و در نگاه اول لباس ها شبیه بچگانه است. مدیر فروش توضیح می دهد که: «ما اینجا لباس حیوانات داریم و سفارش خیاطی هم می گیریم.» راهنمای اندازه گیری را به ما می دهد و اشاره می کند که در صفحه مجازی خود توضیح کامل تری در این مورد دارند. وی می افزاید: در فصل سرما فروش ما افزایش می یابد و معمولا تعداد مشتریان خانم برای ما بیشتر از مشتریان مرد است. پرفروش ترین اقلام ما لباس و لوازم جانبی سگ است. من خودم حیوان خانگی ندارم اما همانطور که می بینید مراقبت از ظاهر سگ ها جذابتر و مهمتر از سایر حیوانات است. این روزها ست های خیاطی سفارشی برای حیوانات و صاحبانشان هم داریم، این سبک لباس بیشتر برای تولدها و مراسم هایی است که صاحبان حیوانات دوست دارند لباس های یکسان بپوشند و حیواناتشان زیبا و مرتب به نظر می رسند. البته گاهی برای خود حیوان مراسم خاصی مانند تولد یا سالگرد نگهداری از حیوان برگزار می شود. در این شکل از مراسم، صاحبان حیوانات به نوع حیوان حساسیت بیشتری نشان می‌دهند و ما این مدل‌ها را برای آنها آماده می‌کنیم.» سپس به کت و شلوار، کراوات و پیراهنی که جلوی شاه گذاشته می‌شود که شبیه دخترانشان است اشاره می‌کند. پسرها از هم جدا شده اند، قیمت لباس ها بسته به سایز و جنس متفاوت است و از دویست هزار تومان تا یک میلیون تومان متغیر است، از او می پرسیم حیوانات چگونه لباس می پوشند که با خنده پاسخ می دهد: گربه ها از سگ ها سخت ترند. به این موضوع توجه و مقاومت می کنند تا لباس نپوشند، گاهی پیش می آمد که صاحبشان دیوانه و ناامید می شد و اصلاً لباسش را نمی خرید». خوب.”

از مهد کودک برای سگ های خانگی گرفته تا روانشناس برای سگ های افسرده!

به اتاق سگ خوش آمدید!

در یکی از خلوت ترین و دنج ترین مناطق شمال تهران به ویلایی رفتیم که با هماهنگی و رزرو قبلی انجام شد. این خانه که حدود 1000 متر مساحت دارد دارای حیاط روباز و درختی در وسط آن است و در یک طرف حیاط ساختمانی دو طبقه و در طرف دیگر آپارتمان کوچکی قرار دارد که دفتر موسسه است و راه ورود به موسسه از اینجاست. در این ورودی پشت میز، خانمی جوان و خوشرو نشسته است که با مهربانی به حیوانات سلام می کند و آنها حیوان را تحویل می دهند. سپس بر اساس نوع حیوان فعالیت های خاصی برای آن در نظر گرفته می شود. داخل ساختمان در انتهای حیاط حدود پنج اتاق است که یکی از آنها اتاق مربی است. چهار مورد دیگر محل استراحت حیوانات و اتاق بازی است.

علاوه بر این در داخل حیاط وسایل بازی مانند تاب و سرسره وجود دارد که سگ های زیادی روی آن ها دیوانه می شوند. از خانم پشت پیشخوان قیمت ها را می پرسیم که پاسخ می دهد: «قیمت پرورش این حیوانات در ساعت بین 100 تا 300 هزار تومان است که بسته به نوع حیوان و روش پرورشی که صاحب آن انتخاب می کند، تعیین می شود. مشتریان باید نیمی از مبلغ را به صورت پیش پرداخت و همچنین برای واریز کارت شناسایی پرداخت کنند و سپس توضیح می دهد که: شناسنامه را می گیریم زیرا موارد زیادی بوده که صاحب حیوان نیامده است. بعد از حیوانش و ما قبول کردیم که دیگر نمی توانیم از او مراقبت کنیم، او رفته بود، اما نمی خواست آن را به پروردگار بسپارد! به همین دلیل به ما سپرده شده است. اما ظرفیت نگهداری تمام وقت از حیوانات را نداریم و به صرفه نیست.» یکی دیگر از مواردی که به دلیل عدم پیش ثبت نام اجازه ورود به آن را نداشتیم مجموعه ورزشی سگ های خانگی است که شامل: استخر، مسیر، ورزشگاه

از مهد کودک برای سگ های خانگی گرفته تا روانشناس برای سگ های افسرده!

باشگاه برای لذت بردن از سگ های خانگی با ماساژ!

ماساژ مخصوص سگ های خانگی است و بسته به فعالیت انتخابی، قیمت ساعتی استفاده از آنها متفاوت است. در یکی از اتاق های این مجموعه برای بازدید از حیوانات، جانورشناس ویژه دائما حضور دارد. او سلامت جسمانی حیوانات را بررسی می کند و در صورت لزوم دارو یا پودرهای تقویت کننده تجویز می کند. اتفاقا با یکی از مشتریان صحبت کردیم، خانمی میانسال که هفته ای یک بار سگش را به این مرکز می برد تا از سلامت جسمانی اش مطمئن شود و سگش را سرگرم و متنوع کند. او می‌گوید: «سگ‌ها نسبت به سایر حیوانات خانگی به حضور در داخل خانه حساس‌تر هستند و وقتی زمان زیادی را در خانه می‌گذرانند، دچار اختلالات رفتاری مانند ضربه زدن به در و دیوار می‌شوند.» پس از تحویل سگ به نگهبان مجتمع، او از خدمات آنها تشکر می کند و می گوید که بسیار خوشحال است که پس از کرونا دوباره مجموعه به کار خود بازگشته است و خیالش راحت است که حیوان خانگی اش در اینجا به تفریح ​​می پردازد. قیمت این مجموعه نسبت به سایر مراکز حیوانات خانگی بسیار بالاتر است و بدیهی است کسانی که به آن مراجعه می کنند سطح مالی بالایی دارند. در این مجموعه یک آتلیه عکاسی حیوانات و یک فروشگاه حیوانات خانگی وجود دارد که به گفته خانم پیشنهادی از هر فروشگاه حیوانات خانگی در شهر محصولات بیشتری دارد.

از مهد کودک برای سگ های خانگی گرفته تا روانشناس برای سگ های افسرده!

کلینیک روانشناسی برای سگ های افسرده; خوش آمدید؟

اگرچه روانشناس حیوانات کمتر از سه مورد قبلی رایج است و احتمالاً برای بسیاری از افراد آشنا نیست، اما این پدیده ای است که در حال حاضر وجود دارد، بسیاری به آن مراجعه می کنند و آن را به دیگرانی که حیوانات خانگی دارند توصیه می کنند. خانمی که در مطب یکی از این روانشناسان حضور داشت، توضیح داد: سگ من مدت زیادی در طول روز فعالیت چندانی نداشت، بیشتر اوقات ساکت نشسته بود، یکی از دوستانم مرا اینجا معرفی کرد و وقتی سگم را چند ساعتی راهنمایی کردم، او همراه با بازی مشاوره دریافت کرد، تشخیص متخصص در اینجا افسردگی فصلی بود که حیوانات گاهی از آن رنج می برند. یک سری توصیه به من کرد که سعی کردم رعایت کنم و الان یک ماهه هر هفته یک ساعت به اینجا سر میزنم و متخصصین اینجا با حیوان من بازیهای تخصصی با هزینه ساعتی سیصد هزار تومان انجام میدهند کمک او از شر افسردگی خلاص شود.”

این کسب و کارهای جدید که در ارتباط با حیوانات خانگی ایجاد شده و در شهرهای مختلف در حال افزایش است، جدای از رفع برخی از نیازهای صاحبان حیوانات، گاهی نیازهای جدیدی را نیز برای دستیابی به سود بیشتر ایجاد می کنند. امروزه در روابط صاحبان حیوانات با صاحبان این بنگاه ها و در ادبیات حیوانی آنها شاهد نوعی انسان گرایی حیوانی هستیم. به عنوان مثال، آنها را با کلماتی مانند “پسر یا دخترم” خطاب می کنند و به نیازهای انسانی آنها رسیدگی می کنند. در کنار همه اینها، شاهد نوعی دگرگونی در نگاه گذشته به دامپروری هستیم. بنابراین، با توجه به هزینه و زمان صرف شده برای حیوانات خانگی، به نظر می رسد برخلاف گذشته، اکنون در این پدیده مردم در خدمت رفع نیازهای حیوانات و در مقابل رفع نیازهای معنوی آنها از طریق آنها هستند. با این تفاوت که ممکن است بازخورد مناسبی را از حیوانی که به عنوان انسان می بینند دریافت نکنند و این ممکن است آنها را از این سبک زندگی منصرف کند و در رفع نیازهای روحی و عاطفی خود با چالش های بیشتری مواجه شوند. بدون اطلاع آنها، این فروشگاه ها و مشاغل جدید فقط یک بازار جدید هستند، نه مکانی که به آنها کمک کند حتی با حیوان خانگی خود زندگی بهتری داشته باشند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا