عمومی

پرواز ارومیه به نجف ۲۴ شهریور دایر می شود – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

شاهین مطیعی حکشناس در گفتگو با خبرنگار آنلاین از بازگشایی مرز تمرچین و تردد رسمی زائران اربعین از روز دوشنبه 14 شهریور ماه خبر داد و افزود: ساعت حرکت روزانه زائران از پایانه مرزی تمرچین خواهد بود. هر روز از ساعت 7:30 الی 18:00

وی ادامه داد: زائرانی از کشورهای ترکیه، گرجستان، آذربایجان و منطقه قفقاز از جاده بازرگان به سمت مرز تمرچین و از آنجا به سمت امامزاده ها حرکت می کنند.

حکشناس افزود: زائران اربعین حسینی علاوه بر بازگشایی مرز زمینی می توانند از طریق هوایی نیز برای رفتن به عتبات عالیات اقدام کنند.

تمامی زیرساخت ها از جمله پارکینگ رایگان، موکب ها، حمل و نقل و مسائل بهداشتی در مرز تمرچین برای میزبانی از زائران حسینی فراهم شده است.

ساعت حرکت روزانه بازدیدکنندگان از پایانه تمرچین، همه روزه از ساعت 7:30 تا 18:00 عصر به وقت ایران اعلام می شود و زمان بازگشت بازدیدکنندگان از این مرز 24 ساعت خواهد بود.

یک مواکبی با ظرفیت اسکان روزانه 15 هزار نفر و توزیع 100 هزار بسته غذای گرم برای خدمت رسانی به زائران آذربایجان غربی در نظر گرفته شده است.

موکب های حسینی از مرز تمرچین تا منطقه الحسینیه بغداد آماده پذیرایی از زائران اربعین هستند که بر اساس توافق صورت گرفته هزینه سفر از مرز تمرچین تا منطقه الحسینیه بغداد 600 هزار تومان و یا 30000 دینار عراق.

دکمه بازگشت به بالا