بین المللی

ارتش مصر: انهدام ناوشکن اسرائیلی «ایلات»، معجزه نظامی بود

به گزارش خبرگزاری آنلاین مجله زنده خبری، ژنرال اشرف ابراهیم عطوا، فرمانده نیروی دریایی مصر تایید کرد که غرق شدن ناوشکن اسرائیلی ایلات «معجزه نظامی» بوده است.

به گزارش سایت خبریروسیه الیوموی تصریح کرد: با توجه به اینکه این اولین عملیات نظامی پس از «خروج سال 67» بود، آغازی برای بازگرداندن اعتماد به نفس و عزت بود و این امر با توجه به موفقیت یک ناو کوچک نیروی دریایی، برای اولین بار مسیر در نابودی یک واحد دریایی بزرگ به عنوان یک ناوشکن منجر به تغییر تفکر استراتژیک برای نیروی دریایی جهانی شده است.

عکس ناوشکن اسرائیلی ایلات

فرمانده نیروی دریایی ارتش مصر در حاشیه مراسم گرامیداشت پنجاه و پنجمین سالگرد پیروزی ارتش مصر و سالگرد غرق شدن ناوشکن اسرائیلی ایلات تاکید کرد: میدان ظور و کانال سوئز به طور کامل حفاظت می شود.

وی ادامه داد: «این یک معجزه نظامی با هر معیاری در زمان بود. زیرا حمله پرتاب موشک از پایگاه دریایی Borsaid با استفاده از موشک های دریایی (سطحی / سطحی) علیه بزرگترین تجهیزات دریایی اسرائیل در آن زمان (ناوشکن ایلات) انجام شد.

لحظه انهدام رژیم صهیونیستی توسط ارتش مصر در سال 1967م

در درگیری سال 1967 بین قاهره و تل آویو، نیروی دریایی مصر موفق شد ناوشکن اسرائیلی ایلات را با حمله موشکی منهدم و غرق کند. ارتش مصر هر ساله سالگرد این پیروزی نظامی را جشن می گیرد.

انتهای پیام
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید

دکمه بازگشت به بالا