استانی

اعطای احکام روسای کمیته‌های تخصصی صنایع‌دستی استان سمنان

به گزارش خبرگزاری مجله زنده خبری استان سمنان، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان چهارشنبه 29 آنلاین 1401 در این مراسم گفت: اداره کل میراث فرهنگی استان سمنان خانه صنایع دستی است. فعالان.”

امیر کرم زاده افزود: کمیته های تخصصی صنایع دستی می توانند در زمینه شناسایی فعالان صنایع دستی، تشکیل بانک اطلاعاتی در حوزه های تخصصی صنایع دستی، اطمینان از حضور هنرمندان در نمایشگاه های داخلی و خارجی، برگزاری رویدادهای کشوری، بازاریابی، ردیابی برای هنرمندان نقش موثری ایفا کنند. بیمه هنرمندان و غیره

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان نیز از تشکیل 17 کمیته تخصصی صنایع دستی در استان خبر داد و گفت: فرصت برای افزایش تعداد این کمیته ها وجود دارد.

جعفر صفاخا افزود: کمیته رشد در زمینه سفال و سرامیک، انواع صنایع چوبی، تراش سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی، سراج های بافته شده سنتی و دریس تشکیل شده است.

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان ادامه داد: کمیته ای مبتنی بر دانش در طراحی، نمونه سازی و بسته بندی، احیای هنرهای فراموش شده، ارتباط دانشگاه ها با کارگاه های صنایع دستی، فروشگاه ها و … گالری ها، تبلیغات، بازاریابی و صادرات، شهرها و روستاها بررسی ملی مشکلات زنان صنعتگر تشکیل شد.

وی با اشاره به اینکه کمیته آموزش و ترویج نیز تشکیل شده است، افزود: هدف از تشکیل این کمیته ها رسیدگی به دغدغه های فعالان صنایع دستی است و این کمیته ها اتاق فکری هستند که ایده ها و طرح های خلاقانه در آنها نهایی شده و به عنوان نقشه راه استفاده می شود. . به مقامات ارائه خواهند شد.»

صفاخواه ادامه داد: استفاده از نیروهای خلاق و جوان، تحقیقات میدانی و کتابخانه ای مرتبط با رشد و اعتلای صنایع دستی استان، ارتباط با سایر استان ها در جهت پیشبرد اهداف عالی در حوزه صنایع دستی و …. از جمله وظایف این کمیسیون ها است.»

بیش از 4500 هنرمند در 52 حوزه صنایع دستی در استان سمنان فعالیت می کنند.

46

دکمه بازگشت به بالا