سلامت و تندرستی

تولید آنتی بیوتیک در هلال احمر ۵ برابر شد

مدیرعامل سازمان تامین پزشکی هلال احمر از افزایش 5 برابری تولید آنتی بیوتیک و رکورددار شدن تولید دارو خبر داد.

به گزارش مجله زنده خبری، دکتر علیرضا عسکری، مدیرعامل سازمان تامین پزشکی با اشاره به افزایش تولید شربت ایبوپروفن در این شرکت دارویی گفت: تولید شربت ایبوپروفن نسبت به ماه های گذشته 4 برابر شده و این حجم تولید برای جلوگیری از کمبود انجام شده است.

وی افزود: این حجم تولید شربت ایبوپروفن رکورد تولید ایبوپروفن در کشور را شکسته و بر این اساس در ماه جاری حدود 3 میلیون شربت ایبوپروفن تولید می شود.

عسگری ادامه داد: کپسول آزیترومایسین 250 و 500 از دیگر محصولات شرکت سههیلال است و تولید این محصول در ماه جاری 5 برابر می شود و زمینه تولید 5 برابر آنتی بیوتیک در هلال احمر را فراهم می کند.

مدیرعامل سازمان تامین پزشکی خاطرنشان کرد: موانعی بر سر راه تولید وجود دارد که برخی از آنها توسط شرکت بازرگانی ساهاکیش برطرف شده است اما همچنان مشکلات تامین مواد اولیه وجود دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ عسکری با بیان اینکه برنامه ریزی برای تولید سایر داروهای مورد نیاز جامعه آغاز شده است، گفت: فنی توئین کامپاندو و گاباپنتین از دیگر داروهایی هستند که تولید آنها در دستور کار قرار گرفته و با توجه به نیاز کشور، تولید آنها نیز آغاز می شود. به زودی.

لازم به ذکر است؛ روزانه 120 هزار دارو به صورت شربت و سالانه 300 میلیون قرص در شرکت داروسازی سهلال تولید می شود.

روزانه هزاران نفر از خدمات داروخانه های هلال احمر بهره مند می شوند

علیرضا عسکری همچنین گفت: روزانه بیش از هزار نفر اعم از بیماران خاص، بیماران پیوندی، بیماران سرطانی، بیماران ام اس و … از خدمات داروخانه های هلال احمر استفاده می کنند.

وی در تشریح این موضوع گفت: داروخانه های هلال احمر با جدیت در خدمت رسانی، تامین و توزیع داروهای مورد نیاز هموطنان هستند و در آنلاین ماه امسال در مجموع 33 هزار و 700 نسخه به داروخانه های هلال احمر ارسال و خدمات دارویی ارائه شد. . همچنین در مدت مذکور نزدیک به 17000 نسخه از جمله تامین اجتماعی، بیمه سلامت، بیمه نیروهای مسلح، بیمه مستمری حافظ و بیمه روزانه، بانک ها و بیمه های تکمیلی پذیرش و خدمات مرتبط ارائه شده است.

وی همچنین از راه اندازی چهار سامانه جامع در داروخانه مرکزی برای استقرار نمایندگان بیمه فروش غیرشخصی داروهای مورد نیاز جانبازان تحت پوشش بیمه مذکور خبر داد.

عسگری افزود: در داروخانه مرکزی هلال احمر با بهره گیری از سیستم مکانیزه و ارائه داروهای تخصصی، بهره گیری از نیروی انسانی متخصص و پاسخگویی و احترام به مشتریان، تلاش می شود با وجود حجم بالای دارو، زمان انتظار برای دریافت دارو به حداقل برسد. تعداد مشتریان و بیماران قابل ساخت در بخش تجهیزات پزشکی، سوزن بیوپسی، سوزن پورت، پورت شیمی درمانی، پمپ شیمی درمانی، برندهای مختلف محصولات استوما و محصولات تخصصی زخم و سوختگی، محصولات توانبخشی و انواع مقالات بهداشتی توزیع و در اختیار هموطنان قرار می گیرد. داروخانه تجهیزات پزشکی

وی در نهایت از افزایش باجه های اینترنتی چک و راه اندازی باجه چک بیمه آتی در داروخانه تهران پارس خبر داد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا