عمومی

شادی بازی تیم ملی را از مردم نگیرید

این اقدام ناخوشایند خوشحالی میلیون ها ایرانی را از بین برد و شبکه سه تعداد زیادی از بینندگان خود را از دست داد. اما چه کسی باخت؟ نمایشگاه؟ رادیو یا مردم؟

اتفاقا پس از این اتفاق محبوبیت ادل بیشتر شد. عمل منطقی و بی احساس این مجری احساسی او را به یک افسانه تبدیل کرد. چون به آب نخورد، به هیچکس بد نگفت و باوقار و باوقار ماند.

اما تلویزیون باخت. حضور ادل روی آنتن همیشه چند گل برای کانال 3 حساب می شد. بعد از گل ادل، کانال 3 کمین کرد!

و بازنده بزرگ مردمی بودند که عاشق فوتبال بودند و حالا از جذاب ترین برنامه تلویزیون محروم بودند.

2. فوتبال عشق خیلی هاست. هیجان ایجاد می کند، غرور را القا می کند، سرزندگی را به ارمغان می آورد، جوانی و لذت و بسیاری چیزهای دیگر را به ارمغان می آورد. اگر تیم ملی شرکت کند همه این ویژگی ها با هم جمع می شود.

این حق مردم است که نسبت به فوتبال احساس بهتری داشته باشند. به خصوص این روزها با مشکلات فراوان اقتصادی، اجتماعی و سیاسی مردم حال خوبی ندارند. درجه حرارت را بالا می برد. او خسته، گیج و بی حوصله است. اتفاقات یکی دو ماه اخیر داستان غم انگیزی را رقم زده است.

فوتبال یکی از معدود پنجره‌هایی است که باز می‌شود تا نسیمی، هرچند موقت، بر پیکر خسته و رنج‌دیده جامعه باد کند و حالش را کمی بهتر کند. چرا باید جلوی این باد گرفته شود؟ چرا عده ای به خود اجازه می دهند که برای چند ساعت حال و هوای خوب را از مردم سلب کنند؟ اونایی که میگن تیم ملی نباید به قطر بره یا اگه برن اونجا باید ذخیره باشه فرقشون با اونی که ادل رو از روی هوا برد چیه؟ این بدتر از حذف است.

3. اینکه ما با این حکومت و حتی بیشتر با نظام سیاسی کشور مشکل داریم، چه مجوزی ایجاد می کند که مردم را در آتش خشم و عصبانیت بسوزانند؟ دولت ضعیف است، اینطور نیست. وزارت ورزش بد کرده قبول کنید. نیروهای سیاسی خرابکاری کردند، اینطور نیست. ایراد به حاکمان بزرگ و کوچک کشور پذیرفته شده است. اما با این همه مشکل و کسری کشور نباید از فوتبال نفس بکشد، با چه منطقی قابل قبول است؟ من شخصاً به آقای یحیی گل محمدی به عنوان یک بازیکن و مربی پیشکسوت احترام می گذارم. من ممکن است با بسیاری از نگرانی های او موافق باشم، اما وقتی او به حریف کمک می کند، چرا باید او را تشویق کنم، تشویقش کنم و دستش را بزنم؟

آیا می گوییم فوتبال و در سطح بالاتر ورزش نباید سیاسی شود؟ آیا نمی گوییم ورزش فراتر از دولت ها و قدرت است؟ مگر نه این است که ورزش و به خصوص فوتبال راهی برای گرد هم آوردن ملت هاست؟

اگر پاسخ مثبت است، طعنه آمیز نباشید. فوتبال حق مسلم ملت بخصوص جوانان کشورمان است. هر چیزی که بخواهد این حق را از مردم سلب کند و آن را منع کند ظلم است.

دکمه بازگشت به بالا