اقتصادی

فاصله حمل کالا بین ایران و چین به ۵ روز کاهش می یابد

سفیر تام الاختیار قرقیزستان در تهران گفت: با راه اندازی کریدورهای ریلی کاشغر- نارین و اوش- سرخس، فاصله ایران و چین برای حمل و نقل بار و صادرات و واردات در سال های آینده به پنج روز کاهش می یابد و چین و مرکزی آسیا به کشورهای عربی دسترسی خواهد داشت، هند و آسیای شرقی هموار هستند.

به گزارش مجله زنده خبری، ترکان صدیکف در دیدار با محسن احمدی – رئیس هیات مدیره هلدینگ صبا – با اشاره به اقدامات و تفاهم نامه های منعقده بین طرف های معاهده شانگهای و اتحادیه اوراسیا و عزم جدی دولت قرقیزستان برای راه اندازی این کریدور در کنار کریدور جاده ای موجود توئی بین چین و قرقیزستان.

سفیر قرقیزستان در تهران خاطرنشان کرد: هدف گذاری و برنامه ریزی مورد نیاز برای تبدیل چین به قطب صادرات آسیای مرکزی و سالانه نزدیک به 20 میلیون تن کالا برای ایران و کشورهای عربی در دستور کار بیشکک قرار دارد.

وی با اشاره به تسهیلات موجود در قرقیزستان و امکان صادرات محصولات و محصولات ایرانی از طریق این کشور به کشورهای اوراسیا و اتحادیه شانگهای بدون پرداخت عوارض گمرکی، اعلام کرد که توافقنامه GSP گمرکی با اتحادیه اروپا این امکان صادرات را فراهم کرده و تضمین کرده است. واردات بدون مالیات کالا برای 6000 قلم کالا در اتحادیه اروپا.

صدیکف خاطرنشان کرد: با ایجاد کریدور جاده ای کاشغر – نارین و اوش امکان حمل و نقل کالا با کامیون های باری بین قرقیزستان و چین فراهم می شود. این کریدور مسیر چین به اروپا از طریق ایران و ترکیه و همچنین مسیر چین به کشورهای عربی خلیج فارس از طریق ایران را تسهیل می کند.

وی با اشاره به تمایل و عزم قرقیزستان برای فراهم کردن فرصت حضور هلدینگ توسعه تجارت سبا برای حضور در عرصه سرمایه گذاری و تجارت با قرقیزستان و مشارکت در تجارت تکمیلی با چین و روسیه، استقبال و تمایل دولت این کشور را ابراز کرد. این کشور برای استفاده از کریدور اوش بنادر چابهار و بندرعباس به منظور حمل کالا و دسترسی به دریای آزاد اعلام شد.

در این دیدار که امروز برگزار شد، محسن احمدی همچنین با اشاره به منافع و اشتراکات فرهنگی، مذهبی و تاریخی دو کشور و همچنین عضویت ایران در معاهده شانگهای و اقتصاد اوراسیا بر گسترش تعاملات اقتصادی دو کشور تاکید کرد. اتحاد. اتصال.

وی با اشاره به ظرفیت موجود در شرکت های بیمه اتکایی مرتبط با این هلدینگ، امکان ارائه پوشش های بیمه ای به سرمایه گذاران، صادرکنندگان و تولیدکنندگان ایرانی و پذیرش ریسک های صادره از سوی شرکت های بیمه قرقیزستان و پذیرش ریسک و امکان بیمه اتکایی را برشمرد. بخشی از استراتژی توسعه همکاری بین آنها است.

وی در ادامه با اشاره به ظرفیت موجود شرکت ساختمانی مرتبط با هلدینگ صبا در خصوص امکان ارائه انواع خدمات مهندسی، تامین مصالح و کالای ساختمانی و آمادگی برای پذیرش قرارداد مدیریت و پیمانکاری ساختمان ها و تجاری بزرگ مجتمع های آماده ساخت در بیشکک و اوش.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا