سلامت و تندرستی

افتتاح پروژه‌های حوزه سلامت با حضور وزیر بهداشت

بر اساس یک گزارش شفاف، وزیر بهداشت گفت: در شهرک هندودر کارهای بسیار جالبی انجام شده است، مرکز جامع سلامت بسیار مجهز با کمک خیرین راه اندازی شده و تجهیزات توسط وزارت بهداشت تامین شده است. و در حال حاضر مرکزی در شازند وجود دارد که حدود 70 درصد آن در 2000 متر مربع تکمیل شده و از نظر خدمات بهداشتی و درمانی مجهز است.

عین اللهی ادامه داد: با توجه به اینکه طرح پزشک خانواده و گسترش این طرح جزو طرح های وزارت بهداشت است، در مراکزی که امروز افتتاح شد، پزشک خانواده سطح 1 در یک فایل الکترونیکی و به طور کامل در این مراکز انجام می شود. مراکز

وی افزود: مرکز شازند یکی از مراکزی خواهد بود که در اسفندماه سال جاری افتتاح می شود و یک مرکز 24 ساعته و 24 ساعته دارای خدمات کامل بهداشتی خواهد بود.

عین اللهی تصریح کرد: بعد از شازند عازم اراک می شویم و از بیمارستان ولیعصر بازدید می کنیم. این بیمارستان یکی از بیمارستان های بسیار بزرگ اراک است که 400 تختخواب خواهد داشت و در سفر ریاست جمهوری به استان در استان مرکزی 400 میلیارد تومان اعتبار توزیع شد که امیدواریم این مرکز بتواند یکی از مدرن ترین مراکز کشور باشد. .

وزیر بهداشت تصریح کرد: از ابتدای دولت تا امروز 850 پروژه بزرگ بهداشتی را افتتاح کرده ایم و تا پایان امسال پروژه ها به 2000 پروژه می رسد و این در تاریخ کشور ما بی سابقه است. 79 مرکز درمانی با حدود 10800 تخت داریم و تا پایان امسال 7700 تخت بیمارستانی دیگر اضافه خواهیم کرد.

وی گفت: امیدواریم بتوانیم خدمات بهتری به مردم کشورمان ارائه کنیم.

افتتاح دو پروژه بهداشتی در شهرستان توره چازند

پایگاه اورژانس 115 خیرساز شهرک توره به نمایندگی از مرحوم مشهدی احمدی بقش و خانم زنگنه در مدت یک سال و نیم ساخته شد.

مساحت این پایگاه 1.25 مترمربع و زیربنای آن 137 مترمربع است و همچنین پارکینگ اتوبوس آمبولانس به مساحت 340 مترمربع در کنار پایگاه در حال ساخت است.

همچنین سایت اورژانس هوایی شهر توره در مدت زمان 3 ماه و در زمینی به مساحت 2150 متر مربع ساخته شد و برای آن که یکی از 12 سایت هوایی استان مرکزی است حدود 200 میلیون تومان هزینه شد. صرف کرد.

وزیر بهداشت همچنین از مرکز یکپارچه سلامت شهری و روستایی شهر توره بازدید کرد.

وی در حاشیه افتتاح این مرکز اورژانس گفت: شهرستان توره با توجه به موقعیت جغرافیایی و تردد بالای خود نیازمند احداث این مرکز بود که توسط خیرین سلامت ساخته شده است که از خیرین عزیز تشکر می کنیم. این پایگاه

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

دکمه بازگشت به بالا