عمومی

حضور در مجلسی به درازی یک قرن

وی مؤسس بنیاد عمادزاده و حسینیه‌های اصفهان بود و ده‌ها کتاب و تأثیری ماندگار در نشر آثار اهل بیت و مکتب امام صادق (علیه‌السلام) و فعالیت‌های خیریه و تأسیس مدارس داشت. از جمله و پس از سالها تلاش همچنان نام نیکی برای خود و خانواده بر جای گذاشته و اکنون فرزند فرهیخته اش دکتر عمادزاده راه نیک پدر را در پیش گرفته و جماعت و برخی از کارهای نیک پدر را ادامه داده است. صدقه بزرگ انسان محسوب می شود که یکی از آنهاست این ادامه مراسم بزرگ عزاداری بانو و شهید است.

حضور در مجلسی چند صد ساله

در این مجلس از سخنان عالم، زبان شناس فصیح خوجت الاسلام و المسلمین در مورد شخصیت و مقام والای دختر رسول خدا (ص) بهره بردیم که در سال های گذشته از سخنان آن بهره بردیم. مرحوم مگفور حجت الاسلام والمسلمین حاج سید جمال مرتضوی. ، ما بردیم

حضور در مجلسی چند صد ساله

خاندان روضاتی از نظر جایگاه علمی و شخصیت اجتماعی از خاندان های برجسته شیعه به شمار می روند که نزدیک به دو قرن در شهر اصفهان سکونت دارند و نسب شریف و ارجمندشان به امامزاده حضرت عبدالله بن موسی بن می رسد. جعفر که در شهر ساوه مدفون است.
این خاندان به تألیف کتاب معروف (روضه الجنات) مرحوم آیت الله اعظمی آقا سید محمد باقر چهارسوکی شهرت یافتند چنانکه صاحب المنجد فی العلم در صفحه 276 می نویسد: بگذار اهل بیت صاحب روضات. به دلیل انتساب او به این کتاب، پس از او به روضاتی معروف شود.

حضور در مجلسی چند صد ساله

در پایان مجلس عزاداری پیامبر اکرم(ص) توانستم ساعتی را در محضر علمای حاضر در جلسه با حضور استاد ارجمند و تأثیرگذار که در واقع یک دانشگاه و حوزه در پیکر یک انسان یعنی برادر بزرگوارم جناب آقای دکتر اسدی گرمارودی و صحبت از جایگاه حضرت اباعبدالله(ع) در نظام خلقت الهی و توفیق ثبت افراد در کتاب قاریان. بیت مطهرش با ذکر یادی از نعیم میرزای نایینی بزرگ و محله سرای آخرت در پناه ائمه معصومین و بهره مندی از مواهب معنوی تقرب به امامان معصوم، سرزمین منسوب به این بزرگان و با گرامیداشت یاد و خاطره مرحوم آیت الله آقا نجفی حمدانی داماد مرحوم میرزای نایبانی لحظاتی را سپری کردم که نمی توان آن را جان انسان به حساب آورد که از آن سپاسگزارم.

حضور در مجلسی چند صد ساله

جناب آقای دکتر اسدی که به حق از بزرگواران و به تعبیر مرحوم آیت الله العظمی حاج سید محمد روحانی ـ رضی الله عنه ـ می باشد، به معنای کلمه فردی معنوی است ولی بدون. عمامه، گنج بود چند لحظه گذراندن خاطرات و اینها.

لازم به ذکر است دکتر محمد اسدی گرمارودی (متولد 1329) دارای مدرک دکتری در رشته فلسفه و کلام اسلامی است. ریاست مرکز معارف اسلامی و علوم انسانی دانشگاه صنعتی شریف، مدیر گروه معارف اسلامی دانشگاه علوم پزشکی ایران از جمله فعالیت های وی می باشد. وی علاوه بر تدریس، تالیف مقالات و کتابهای علمی و دینی نیز داشته است. «درس های تربیت انسان»، «حقیقت سوخته»، «کارآمدی دین در جهان»، «اکسیر اشک بر امام حسین»، «نقش غدیر در اعتلای انسان»، «درس هایی در اصول عقاید» «علم برگزیدگان در روایت «عقل و عرفان» و «اعتقاد شیعه در خطبه شکاکیه» از جمله این آثار هستند.
در پايان اين ديدار و ديدار زيبا صلوات شهيدان را به حضور اين عزيز تقديم كردم.

دکتر هادی انصاری
عضو فرهنگستان علوم پزشکی ایران
یکشنبه 4 ژانویه 1401

دکمه بازگشت به بالا