اجتماعی

برگزاری امتحانات نهایی با ملاحظات بیشتر در روزهای برفی ایران

برف امروز 21 محور را مسدود کرده است و بر اساس اعلام مرکز ملی پیش بینی و مدیریت ریسک، روند کاهش دما و حفظ برودت هوا تا روز شنبه (24 دی ماه) ادامه دارد.

به گزارش مجله زنده خبری، طی سه روز آینده در نواحی شرق و جنوب شرق کشور به ویژه منطقه زابل وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک پیش بینی می شود و تا صبح روز شنبه (24 دی ماه) در بیشتر مناطق کشور کاهش نسبی دما و تداوم هوای سرد پیش بینی می شود.

در استان تهران تا اوایل صبح فردا تا ساعاتی دیگر بارش پراکنده برف و باران و در مناطق مرتفع برف همراه با کولاک و مه پیش بینی می شود.

جانشین پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ در این خصوص با تاکید بر اینکه رانندگان از استحکام برف پاک کن خودروهای خود اطمینان حاصل کنند، گفت: عابران پیاده نیز مراقب باشند که برای عبور از معابر از معابر عابر پیاده استفاده کنند. ایستادن در سمت ناامن جاده و عبور از جاده بدون مجوز احتمال برخورد با وسایل نقلیه را افزایش می دهد.

آمادگی 100 درصدی خدمات شهری برای بارندگی در تهران/ برای برف دعا کنیم

مدیرکل خدمات شهری شهرداری تهران بر آمادگی صددرصدی عوامل خدمات شهری در شهر تهران برای بارندگی های روزهای آینده تاکید کرد و گفت: دعا کنیم برف بیاید و خدمتگزار خوبی برای مردم باشیم.

هیچ جایگزینی برای آموزش حضوری وجود ندارد

کاظمی معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش نیز غیبت در برخی مناطق را برای کاهش آلودگی هوا راه حل مطلوب ندانست و گفت: هیچ جایگزینی برای آموزش حضوری نیست، بنابراین غیبت باید آخرین راهکار مسئولان باشد. در مورد شرایط آلودگی هوا وی همچنین تاکید کرد که به دنبال جبران خلأهای تمرینی هستیم.

برگزاری امتحانات نهایی با ملاحظات بیشتر/ نظارت و رسیدگی به تخلفات

مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات آموزش و پرورش با حضور در نشست تخصصی مدیران کل استانی، سرپرستان، کارشناسان، مسئولان و کارشناسان اداره ارزیابی عملکرد آموزش و پرورش و پاسخگویی به شکایات 4 کشور با اشاره به ایجاد سامانه های نظارتی وی برای برگزاری امتحانات نهایی دی ماه امسال خاطرنشان کرد: امسال امتحانات نهایی در سراسر کشور با ملاحظات بیشتری برگزار شد و برای ارتقای سلامت امتحانات نهایی، 5 هزار و 300 بازدید از 1200 حوزه امتحانی در سراسر کشور انجام شد. . در این بازدیدها تخلفاتی در حوزه های پردازش و یا بازداشت در مناطق مختلف مشاهده شد، مشاهدات و تذکرات صورت گرفت و اقدامات لازم انجام شد.

واکسیناسیون 426 هزار شهروند خارجی در برابر 3 بیماری در کشور

دکتر سید محسن زهرایی رئیس اداره بیماری های قابل پیشگیری با واکسن وزارت بهداشت با بیان اینکه بر اساس آخرین آمار حدود 426 هزار بیمار زیر 15 سال داریم که 92 درصد آن ها شهروند ایرانی نیستند، گفت: که مطابق با پیش بینی ما است وی گفت: برخی از دانشگاه های علوم پزشکی حتی ممکن است بیش از 95 درصد از گروه هدف خود را پوشش داده باشند و دانشگاه های باقی مانده قطعا تا پایان هفته آینده به این هدف خواهند رسید.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، طی 24 ساعت گذشته 106 بیمار کرونا در کشور شناسایی و 3 بیمار جان خود را از دست دادند.

دکتر بابک عشرتی، معاون فنی مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت در گفت‌وگو با مجله زنده خبری، اظهار کرد: در برخی استان‌ها شاهد افزایش مبتلایان هستیم و معتقدیم این افزایش موارد تا مدتی ادامه خواهد داشت. . بنابراین موجی داریم که تا اسفند ادامه دارد، اما هنوز زود است که پاسخ دهیم این موج چقدر شدید است و چقدر مشارکت خواهیم داشت. زیرا افزایش بیماری در کشور تند و کند نیست. وقتی به شکل منحنی موج نگاه می کنیم، به سرعت بالا نمی رود، اما همانطور که پیش بینی می شد، این موج رو به بالا شکل گرفته است.

«بار دیگر شیوع کرونا؛ در خصوص نحوه جمع آوری معتادان متجاهر اطلاعیه جدیدی دریافت نکرده ایم.

«بار دیگر شیوع کرونا؛ در خصوص نحوه جمع آوری معتادان اطلاع رسانی جدیدی نداشته ایم.» تیتر دیگر خبر مجله زنده خبری در گفت و گو با مصطفی هادی زاده، دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان تهران است که طی آن وی به برنامه ریزی برای جمع آوری معتادان متجاهر اشاره کرده است. افزایش ظرفیت بازداشتگاه ها و یا ایجاد مراکز جدید نیازمند تایید وی در کمیته هماهنگی مرکز ماده 16 کشور به ریاست سازمان اجتماعی کشور در پاسخ به اینکه با توجه به شیوع ویروس کرونا در خصوص نحوه جمع آوری معتادان متجاهر مصوبه جدیدی ارسال شده است؟وی گفت: در حال حاضر هیچ اطلاعیه جدیدی از سوی وزارت بهداشت و دانشگاه های علوم پزشکی دریافت نشده است.

از مبالغه در مورد «حجاب» بپرهیزید.

انسیه هزالی معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در نشست خبری روز زن که امروز در شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی برگزار شد، در پاسخ به سوال مجله زنده خبری در خصوص تغییرات اخیر قانون حجاب و مجازات های پیش بینی شده برای آن. در معرفی لایحه تعزیرات به دولت و بخشنامه اخیر دادستان کل کشور به پلیس برای برخورد قاطع با کشف حجاب آمده است: مسئولان باید در این خصوص نظر دهند و این موضوع در حیطه ما نیست. . بعد از نهایی شدن اعلام تایید و اجرا کنند.

هزالی در پاسخ به سوالی مبنی بر بازدیدش از زندان نسوان و پیگیری پرونده های زنان زندانی در جریان حوادث اخیر و آزادی خبرنگاران بازداشتی گفت: تاکنون سه بار به زندان نسوان رفته ام. وضعیت سلامتی و مشکلات مختلف زندانیان را مشاهده کردم و حتی گفتم که وضعیت حتی شبیه برخی از خوابگاه های ما است. بعد از اینکه در حوادث اخیر هر دو بار به زندان رفتم، مواردی را منتقل کردم. دیروز با مسئولان زندان گفت و گو کردم. بسیاری از آنها آزاد شده اند و بسیاری با غل و زنجیر الکترونیکی و سایر اقدامات آزاد هستند. زندانیان زن کاهش یافته است. البته نمی خواهم وارد موارد و مصادیق خاصی شوم.

وی در پاسخ به سوال یکی دیگر از خبرنگاران که از اظهارات وی مبنی بر آزادی خبرنگاران مذکور خرسند نبود، افزود: اگر مجرم محسوب می شوند باید به آنها گفت و اگر مقصر نیستند باید به آنها گفت. همچنین. من می گویم چون خبرنگار است نباید از جرمش گذشت.

پنج خبر پربازدید سرویس اجتماعی مجله زنده خبری:

بارش برف و باران در جاده های 11 استان کشور / مسدود شدن 21 جاده و ترافیک سنگین در 2 محور

ورود سامانه جدید بارشی به کشور از روز جمعه / حفظ هوای سرد تا شنبه

دستگیری 153 دلال ارز در تهران

توصیه ایمنی ترافیک در روزهای برفی/تردد غیرضروری ممنوع است

شیب رو به افزایش ویروس کرونا در کشور/ویژگی های زیرسویه های جدید Omicron

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا