اقتصادی

دلیل عقب ماندگی مازندران مسائل سیاسی است

مجله زنده خبری/مازندران استاندار مازندران نیاز اصلی مازندران را تقریب و تقریب داخلی عنوان کرد و گفت: بحث های سیاسی مشکلات مازندران را حل نمی کند چرا که این استان با بحث های سیاسی نه تنها رشد نمی کند بلکه عقب مانده است.

سیدمحمود حسینی پور عصر امروز در همایش تجلیل از تولیدکنندگان، صنعتگران و معدن کاران مازندرانی که در محل مجموعه نمایشگاهی نیاوران برگزار شد، بررسی و رفع مشکلات واحدهای تولیدی را اولویت دولت در استان دانست و گفت: بیان کرد: صنعت مازندران نیازمند آسیب شناسی است. رشد صنایع به صورت یکپارچه در استان ها ضروری است.

وی با تاکید بر اینکه صنعت در مازندران را باید از نخبگان آموخت، افزود: در یک سال گذشته تلاش های زیادی در حوزه تولید و صنعت صورت گرفته است و نباید از دستاوردهای بخش خصوصی غافل شد.

این مسئول مازندران را یکی از استان های تراز اول کشور می داند و می گوید: برخی از نارسایی های صنعت مازندران را نباید با مشکلات اقتصادی و بین المللی مرتبط بدانیم، هرچند تحریم های ظالمانه را هیچکس منکر نمی شود.

استاندار مازندران با بیان اینکه ایران یکی از کشورهایی در عرصه صنعت است که با دانش و مهندسی جوانان توانسته تحریم های سخت را در این بخش بی اثر کند، گفت: این جوایز نشان دهنده فرصت هایی است که خارج از تحریم ها باشد.

این مسئول گفت: خانه صنعت مازندران باید به محل تجمع نخبگان صنعتی تبدیل شود زیرا این استان در کشور به بحران اقتصادی رسیده است.

حسینی پور با بیان اینکه مازندران در انجام یک عملیات اقتصادی به کشور کمک کرد اما مورد بی توجهی برخی بزرگان استان قرار گرفت، خاطرنشان کرد: استان سمنان دو دوره ریاست جمهوری داشته است. اتفاقات مهمی در این استان رخ داد و اکنون به قطب صنعتی کشور تبدیل شده است.

نماینده عالی دولت در مازندران نیاز اصلی مازندران را انسجام و همگرایی داخلی عنوان کرد و گفت: بحث های سیاسی مشکلات مازندران را حل نمی کند.

چرا که این استان نه تنها با مشکلات سیاسی رشد نمی کند بلکه عقب مانده است.

حسینی پور اهمیت بازار چین، روسیه و هند را برای جمهوری اسلامی ایران برشمرد و افزود: مرکبات مازندران برای اولین بار در دولت سیزدهم از طریق دریا به روسیه صادر شد. ما به دنبال توسعه فناوری صنعتی مازندران در روابط تجاری هستیم.

وی با تاکید بر اینکه تراز تولید مازندران باید در سطح صادرات باشد، افزود:

ما نباید با دخالت در مسائل سیاسی از موضوع اصلی که مسائل اقتصادی است منحرف شویم.

استاندار مازندران یادآور شد: اگر تولیدکنندگان و نخبگان صنعتی تلاش کنند، اشتغال جوانان بیکار استان که اکثرا فارغ التحصیل به بالا هستند، بهتر می شود.

آنها در حال آماده سازی هستند.

این مسئول صنعت کشاورزی استان مازندران را در اولویت می داند و ادامه می دهد: تولیدکنندگان صنعتی در خط مقدم جبهه اقتصادی قرار دارند. با توجه به اینکه در کریدور شمال – جنوب قرار داریم باید از این موقعیت استراتژیک برای توسعه استان استفاده کرد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا