فرهنگ و هنر

شهید سلیمانی با ایجاد محور مقاومت از تجزیه کشورهای منطقه جلوگیری کرد

اسقف آنتونیوس مالوف با اشاره به اغتشاشات اخیر تاکید کرد: ما در کلیسای ارتدکس می دانیم که حق با کیست، آنها (صهیونیست ها با آمریکا) به نام آزادی این جنایات و ویرانی ها را انجام می دهند، اما نمی دانند که ایران سوریه نیست. اما جمهوری اسلامی ایران به لطف خداوند، دولت و رهبری مقتدر به پیشرفت خود ادامه می دهد.

به گزارش مجله زنده خبری، مهدی نیکاهکومی رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در یونان در بازدید از کلیسای آگیون آکیندینون – کلیسای مرکزی منطقه آگیون انارگیرون واقع در غرب آتن با آنتونیوس مالوف اسقف دیدار کرد. این منطقه و ولادت رسول توحید عیسی مسیح (علیه السلام).

نیکا کومی به تشریح وضعیت هموطنان مسیحی در ایران و برگزاری این عید الهی توسط ارامنه ایران پرداخت.

اسقف آنتونیو مالوف در سخنانی از ایران به عنوان کشوری قدرتمند در منطقه یاد کرد و گفت: امیدوارم با توانمندی جمهوری اسلامی ایران به زودی نقش پررنگ تری در عرصه جهانی ایفا کند.

وی با اشاره به ناآرامی های اخیر افزود: جمهوری اسلامی ایران به فضل الهی، دولت و رهبری مقتدر به زودی از این بحران عبور کرده و به مسیر پیشرفت خود ادامه خواهد داد.

اسقف آنتونیوس مالوف ادامه داد: ما در کلیسای ارتدکس می دانیم حق با کیست، آنها (صهیونیست ها با حمایت آمریکا) به نام آزادی این جنایات و ویرانی ها را انجام می دهند. آنها با این ترفندها موفق شدند سوریه را نابود کنند. اما آنها نمی دانند که ایران سوریه نیست.

وی تاکید کرد: سناریوی آنها – صهیونیست ها – جدید نیست. در سوریه، فلسطین، عراق و یمن اجرا شده است، اما در ایران موفق نخواهد شد و هر کشوری که آنها را همراهی کند، کم کم منحل خواهد شد.

شهید سلیمانی با ایجاد محور مقاومت از تجزیه کشورهای منطقه جلوگیری کرد

اسقف آنتونیو مالوف با اشاره به نزدیک شدن به سومین سالگرد شهادت سردار سلیمانی گفت: خداوند روح شهید ما شهید سلیمانی را بیامرزد که در مقابل این دشمنان در منطقه ایستادگی کرد و از تجزیه کشورهای منطقه جلوگیری کرد. منطقه و تغییر مرزهای آنها با ایجاد محور مقاومت.

وی با بیان مطلب فوق افزود: بیخود نیست که فرهنگ و تمدن از منطقه خاورمیانه آغاز شد و همه ادیان الهی در آن منطقه به جهانیان معرفی شدند. مسیح که امروز تولد او را جشن می گیریم، در بیت لحم متولد شد. صهیونیست ها به دنبال تخریب تمامی اماکن باستانی هستند تا اثری از این دین باقی نماند و سعی در تحریف حقایق مختلف دارند.

اسقف آنتونیوس مالوف خاطرنشان کرد: مطمئنم مردم ایران به شخصیت های مذهبی و بزرگان خود ایمان دارند و هرگز در دام توطئه دشمنان نمی افتند.

وی در پایان سخنان خود گفت: جمهوری اسلامی ایران با چنین فرهنگ و تمدن، با چنین قدرت و با چنین رهبری مقتدر در سطح جهانی مطرح است و نمی توانند نقش آن را نادیده بگیرند. دعای من با شما و ملت ایران خواهد بود و مطمئن باشید که دروغ به زودی از بین خواهد رفت و حقیقت آشکار خواهد شد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا