ورزش و نشاط

با پول جوایزم نمی‌توانم حتی یک ۲۰۷ بخرم/ برای ما آزاردهنده است مسئولان به کشتی توجه ندارند

رییس فدراسیون ما را مانند فرزندان خود می‌داند

دارنده مدال طلای کشتی قهرمانی جهان گفت: با دریافت تمام جوایزم از مسئولان باز هم نمی‌توانم برای خرید یک ماشین ۲۰۷ اقدام کنم.

رحمان عموزاد در گفت‌وگو با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری آنا، درباره شرایط آمادگی خودش در اردوها اظهار داشت: در اردوهای آماده‌سازی تیم ملی هستیم و تمرینات را زیر نظر کادرفنی پیگیری می‌کنیم. البته فعلأ مسابقه‌ای نداریم اما باز هر چه کادرفنی صلاح بدانند ما ورزشکاران از آن تبعیت می‌کنیم و به عنوان یک سرباز می‌رویم تا برای کشور و مردم بهترین نتیجه را بگیریم.

وی افزود: خداراشکر آمادگی نسبتأ خوبی دارم و در کنار اردوهای بچه‌های آسیایی برای ما هم که باید در بازی‌های آسیایی و قهرمانی جهان به مسابقات برویم اردو تدارک دیده شده است تا برای جام تختی و سایر رقابت‌ها در سال آینده به فرم مدنظر کادرفنی برسیم.

دارنده مدال طلای کشتی آزاد قهرمانی جهان درباره اینکه شرایط از نظر حمایتی چگونه است، پاسخ داد: متاسفانه مسئولان نگاه چندانی به ورزش مدال‌آور کشتی ندارند و هنوز هم پس از 2 سال جوایزم را پرداخت نکرده‌اند. تنها مسئولان می‌آیند و با ما عکس یادگاری می‌گیرند و می‌روند. وزارت ورزش برای کشتی‌گیرانی که موفق به مدال‌آوری در مسابقات مهم شده‌اند جایزه نداده و از آن بدتر اینکه سکه 35 میلیون تومانی را می‌آیند و به قیمت 2 میلیون به ما می‌دهند! حتی با جایزه 3 مدالمم نمی‌توانم یک ماشین 207 برای خودم بخرم!

عموزاد با انتقاد از مسئولان برای کمک به باشگاه‌های فوتبال برای پرداخت بدهی‌های خودشان ازجمله استراماچونی گفت: از نگاه همه کشتی ورزش اول کشور است و همیشه در هر مسابقه مهم چه المپیک و چه بازی‌های آسیایی کمک حال کاروان ایران بوده است. ما مشکلی نداریم به اینکه به رشته فوتبال هم اهمیت بدهند و برای ما آزاردهنده است که چندان کشتی برای مسئولان در اولویت نیست. باید مسئولان هم دغدغه‌های ما ورزشکاران را ببینند و برای برطرف آن اقدام کنند تا بتوانیم در مسابقات با ذهنی آرام تنها به موفقیت برای ورزش ایران فکر کنیم.

وی درباره اینکه شرایط از لحاظ امکاناتی از طرف فدراسیون کشتی چگونه است، گفت: خداراشکر از لحاظ اردویی و همچنین تغذیه‌ای مسئولان فدراسیون و شخص رییس فدراسیون تلاش کرده‌اند تا بتوانند برای ما بهترین شرایط را مهیا کنند. سعی دبیر در این است که ما کشتی گیران موفق باشیم و برای همین هم است دغدغه های ما برای آنها اهمیت زیادی دارد. شخص رییس فدراسیون ما را مانند فرزندان خود می‌داند و دغدغه ما برای او در اولویت است تا بتواند آنها را کاهش دهد.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا