عمومی

بهره برداری از پالایشگاه گازی هویزه در دور دوم سفر ریاست جمهوری – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین علی اکبر حسینی محراب دوشنبه شب در دیدار با جمعی از اصناف، بازاریان و تشکل‌های صنفی استان خوزستان اظهار کرد: اتحادیه‌ها، صنوف و متدینین بازار در همه مقاطع حساس و مهم انقلاب اسلامی نقش بزرگ و مؤثری داشته‌اند.

وی افزود: عدم احتکار، عدم استثمار و پرهیز از سودجویی صرف از مهمترین اصول یک بازار اسلامی است.

استاندار خوزستان عنوان کرد: ارتباطات دولت و بازار باید با هم نزدیک و تنگاتنگ باشد و در صورت ایجاد فاصله بین این دو بخش اجرای سیاست‌ها دچار اختلال می‌شود.

حسینی محراب ادامه داد: در حوزه توزیع مشکلاتی داریم و بعضاً با انحصارهایی مواجه می‌شویم. برخی فعالان بازار بیمه و مالیات نمی‌دهند و برخی مسائل دیگر که نیاز است به این مشکلات پرداخته شود. همچنین یکی از مسائل بازار موضوع دستفروشان است که نیاز است ساماندهی شوند.

استاندار خوزستان در ادامه با اشاره به در پیش بودن سفر رئیس جمهور و هیئت دولت به استان گفت: در این سفر پروژه‌های مهمی به بهره برداری می‌رسد از جمله یک پالایشگاه گازی که در هویزه افتتاح می‌شود.

حسینی محراب تصریح کرد: ۱.۴ میلیارد دلار برای پالایشگاه گازی هویزه سرمایه گذاری شده است؛ از دیگر پروژه‌های مهم سفر ریاست جمهوری نیروگاه سیکل ترکیبی اندیمشک و خط آهن بامدژ به شوش است.

استاندار خوزستان عنوان کرد: سه طرح بزرگ آبرسانی غدیر، فدک و کوثر و طرح جامع فاضلاب اهواز که حدود نیمی از آن اجرا شده است نیز جزو برنامه‌های شاخص دولت در استان است.

دکمه بازگشت به بالا