حوادث و رویدادها

آغاز عملیات ایمن‌سازی ۱۰۰۰ ساختمان پرخطر پایتخت/۴۰درصد ساختمان‌های تهران پایان کار ندارند

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی شهر تهران به مناسبت یک سالگی حادثه «متروپل» توضیحاتی را در رابطه با ساختمان‌های ناایمن پایتخت ارائه کرد.

به گزارش مجله زنده خبری، قدرت‌الله محمدی به تشریح آخرین اقدامات برای شناسایی ساختمان‌های ناایمن به مناسبت سالگرد حادثه «متروپل» پرداخت.

وی گفت: پایش دو سال اخیر از ۷۷هزار ساختمان بازرسی شده نشان می‌دهد، ۳۴هزار ساختمان ناایمن هستند که با کمک دستگاه قضایی، ۱۲۹ ساختمان بسیار پرخطر به ۹۳ ساختمان کاهش یافت. ۱۰۰۰ ساختمان پُرخطر نیز، عملیات ایمن‌سازی را شروع کردند.

محمدی با بیان اینکه برای ایمن‌سازی ساختمان‌ها ناگزیر از همکاری همه دستگاه‌ها هستیم، تصریح کرد: اوضاع ۴ منطقه شهرداری تهران از حیث قرارگیری اماکن اداری-تجاری و انبارها، بحرانی است. 

تمام درمانگاه‌ها ملزم به ایمن‌سازی هستند

وی بیان کرد: از وزارت بهداشت بابت همکاری سپاسگزاریم. همه درمانگاه‌ها امروز ملزم به ایمن‌سازی هستند.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی  ادامه داد: ساختمان هایی که پایان کار ندارند یعنی تخلف دارند و مشکل آتش نشانی و یا شهرسازی خود را رفع نکردند. اغلب این ساختمان ها مشکل آتش نشانی دارند.

وی افزود: خط قرمز ما مسائل ایمنی است. آتش نشانی باید در صورت بروز حادثه در صحنه عملیات پاسخگو باشند.

۴۰ درصد از ساختمان‌های تهران پایان کار ندارند

قدرت الله محمدی ادامه داد: یکی از مشکلاتی که ما داریم این است که ساختمان بدون پایان کار به بهره برداری می رسد.

بر اساس گزارش سایت شهر، وی که در یک برنامه تلویزیونی حضور داشت، بیان کرد: آمارها نشان می دهد که ۳۰ تا ۴۰ درصد از ساختمان های شهر تهران پایان کار ندارند به این دلیل که ضوابط آتش نشانی را رعایت نکرده اند و راه حل این است که ورود کنیم و دستگاه های قضائی را درگیر کنیم.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا