استانی

آغاز پایش ساختمان‌های ناایمن در قزوین

به گزارش خبرگزاری مجله زنده خبری از قزوین؛ مهندس محمد شعبانیان، رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قزوین در نشست خبری با رسانه‌های استان که به مناسبت روز خبرنگار و با حضور اعضای هیات مدیره سازمان در سالن جلسات نظام مهندسی ساختمان استان قزوین برگزار شد؛ ضمن تبریک این روز به خبرنگاران گفت: آگاهی و اطلاع‌رسانی وظیفه مهم و خطیر خبرنگاران است و انتظار داریم رسانه‌ها به موضوعات ساخت‌وسازها جهت آگاهی مردم توجه بیشتری داشته باشند.

او افزود: سازمان‌های نظام مهندسی نهادهای جوانی هستند که اثربخشی آن‌ها در کشور بسیار بالاست و رسانه‌ها می‌توانند در خصوص شناساندن خدمات مهندسی و چگونگی دریافت این خدمات توسط شهروندان نقش تاثیرگذاری داشته باشند.

شعبانیان در ادامه به ارائه گزارشی از عملکرد این سازمان پرداخت و گفت: این سازمان ۱۱هزار و ۵۰۰نفر عضو دارد و از این تعداد ۶هزار نفر دارای پروانه هستند که در رشته‌های عمران، معماری، مکانیک، شهرسازی، نقشه برداری و ترافیک فعالیت می‌کنند.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قزوین از تشکیل کمیته حریق و انرژی در خصوص پایش ساخت ساختمان‌های ناایمن خبرداد و افزود: اعضای کمیته شامل سازمان آتش‌نشانی، راه و شهرسازی، معاونت شهرداری و نظام مهندسی است و دغدغه کسانی که پروژه‌های آن‌ها پایان کار ندارد و بلندمرتبه هستند پیگیری و نظارت می‌شود.

شعبانیان به شهروندان توصیه کرد: از آغاز به ساخت واحدهای مسکونی، کار خود را به مهندسان سازمان نظام مهندسی واگذار و پرداخت‌های خود را انجام دهند تا عملیات اجرایی به نحو احسن صورت گیرد و کیفیت ساخت ساختمان افزایش یابد.

او اشتغال و بیمه تامین اجتماعی مهندسان را از دغدغه‌های سازمان نظام مهندسی ذکرکرد و گفت: در قانون به بیمه تامین اجتماعی مهندسان سازمان نظام مهندسی پرداخته نشده که از سوی رئیس مجلس شورای اسلامی قول داده شد در ماده۵ قانون تامین اجتماعی اصلاحیه‌هایی صورت گیرد که در این صورت مشکل بیمه ۵۰درصد مهندسان استان رفع شود.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قزوین اصلاح انفورماتیک سازمان و راه‌اندازی اپلیکیشن بازتاب برای بررسی عملکرد کارکنان و تکریم ارباب رجوع را بسیار مهم ارزیابی کرد و افزود: نرم‌افزار پاسخگویی جهت پرسش و پاسخ در سازمان قزوین تهیه شده تا شاهد کاهش مراجعات به سازمان باشیم.

۴۶

دکمه بازگشت به بالا