استانی

اجرای پویش «مشق احسان» برای کمک به دانش‌آموزان کم برخوردار در کرمانشاه

میثم کلهری در گفتگو با خبرنگار مجله زنده خبری کرمانشاه، اظهار کرد: پویش «مشق احسان» پویشی است که در آن دانش‌آموزان مناطق محروم را برای دریافت لوازم تحریر تحت پوشش قرار می‌دهیم.

وی افزود: بر اساس پیش‌بینی‌ها امسال هم در استان کرمانشاه با همکاری گروه‌های جهادی دانش‌آموزان نیازمند شناسایی شده و بعد از ایام اربعین، بسته‌های لوازم تحریر در قالب این پویش به دانش‌آموزان مناطق محروم اهدا می‌شود.

مدیر ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) استان کرمانشاه زمان برگزاری این پویش را بین ١۵ شهریور ماه تا ابتدای مهرماه امسال اعلام کرد و گفت: پویش «مشق احسان» در ٢ مرحله اجرا می‌شود، مرحله نخست با حمایت‌های بنیاد احسان و ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) و در مرحله دوم مردم می‌توانند مشارکت داشته باشند.

وی گفت: به میزانی که لوازم تحریر از سوی گروه‌های جهادی جمع‌آوری شود، بنیاد احسان مشارکت کرده و بسته‌های لوازم تحریر برای نیازمندان فراهم می‌کند.

این مسئول در خصوص ارائه خدمات آموزشی به دانش‌آموزان محلات محروم در ایام تابستان، خاطرنشان کرد: خانه‌های احسان در محلات کم برخوردار یک پایگاه اجتماعی است که مسائل حوزه اجتماعی از قبیل مباحث کودک و نوجوان، حجاب و عفاف و سایر موضوعات را مورد توجه قرار می‌دهد.

کلهری عنوان کرد: یکی از موضوعات که به صورت ویژه توسط خانه‌های احسان مورد توجه است، حوزه کودک و نوجوان و دانش‌آموزان بین ١٢ تا ١۸ است که برای این‌ کودکان و نوجوانان برنامه‌های مختلف مهارتی و تربیتی در نظر گرفته شد.

وی با اشاره به اجرای برنامه‌ها و برگزاری اردوهای مهارتی و تفریحی در این محلات بیان کرد: گروه‌های جهادی که به صورت مستقل و جدا از خانه‌های احسان در حوزه عدالت اجتماعی در محلات کم برخوردار فعال هستند را حمایت می‌کنیم.

کلهری تأکید کرد: ١۵ خانه احسان در استان کرمانشاه وجود دارد که ١٠ خانه احسان در شهر کرمانشاه فعال است.

46

دکمه بازگشت به بالا