حوادث و رویدادها

انهدام شبکه فساد در کرمان‌/ ۴ نفر بازداشت شدند/‌ ۱۰ نفر تحت تعقیب قرار گرفتند

آفتاب‌‌نیوز :

حجت‌الاسلام والمسلمین ابراهیم حمیدی از شناسایی و دستگیری ۴ نفر از سرشبکه‌های اصلی یک باند فساد خبر داد و اظهار داشت: اعضای این باند به اتهام ارتشا، رشا، کارچاق کنی و مدعی نفوذ در دستگاه قضایی، مورد رصد اطلاعاتی نامحسوس ماموران حفاظت و اطلاعات دادگستری استان قرار گرفتند.

رئیس کل دادگستری استان کرمان تصریح کرد: عزم دستگاه قضایی استان کرمان در برخورد با مفاسد چه در درون دستگاه و چه در بیرون از سیستم جدی است و بدون اغماض باهر فردی در هر رده‌ای که مرتکب تخلف و جرم شود با قاطعیت برخورد خواهد شد.

‌حمیدی به انهدام اعضای این باند در جنوب استان کرمان نیز اشاره کرد و گفت: در این رابطه علاوه بر بازداشت ۴ متهم، ۶ کارشناس رسمی دادگستری و ۸  کارچاق کن و تعدادی کارمند از ادارات مختلف تحت تعقیب قضایی قرار گرفته‌اند.

رئیس کل دادگستری استان کرمان با تاکید بر اینکه هیچ خط قرمزی در مسیر مبارزه با مظاهر فساد در درون و پیرامون دستگاه قضایی وجود ندارد، خاطرنشان کرد: با افرادی که با اعمال متقلبانه و سوء استفاده از عناوین جعلی، به اعتماد عمومی مردم آسیب می‌زنند، قاطعانه برخورد خواهد کرد.

حمیدی در پایان از اقدامات موثر حفاظت اطلاعات دادگستری استان کرمان، تمامی روسا و دادستان‌های حوزه‌های قضایی، قضات و کارمندان دادگستری استان کرمان، به ویژه رئیس دادگستری و دادستان جیرفت در زمینه مبارزه و مقابله با باند‌های فساد اقدام می‌کنند تشکر و قدردانی کرد.

نویسنده تحریریه مطالب حوادث

نویسنده حوادث با استعداد در ارائه دیدگاه‌های متنوع هستم. از طریق بررسی مختلف زوایای رویدادها، برای خوانندگان دیدگاه جدیدی را به ارمغان می‌آورم.
دکمه بازگشت به بالا