استانی

خراسان رضوی پیشرو در تولید و نشر انبوه کتاب

مجله زنده خبری/خراسان رضوی معاون فرهنگی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی با اشاره به توانمندی خراسان رضوی در عرصه نگارش و انتشار کتاب گفت: خراسان رضوی جزو معدود استان‌هایی است که با توجه به ظرفیت بالا و انبوه تولید و انتشار کتاب، دارای هیات نظارت مستقل است.

بی‌بی فاطمه حسینی در گفت‌وگو با مجله زنده خبری با تاکید بر حساسیت انتخاب کتاب سال اظهار کرد: وجود هیات نظارت مستقل، اهمیت و حساسیت روند انتخاب کتاب سال را افزایش داده است.

وی اضافه کرد: در ۱۸ دوره گذشته، استقبال ناشران و نویسندگان استان از این آیین بسیار گسترده بوده و در این چند سال اخیر به دلیل شیوع ویروس کرونا و همچنین برخی چالش‌های دیگر موفق به برگزاری آن نشدیم.

معاون فرهنگی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: در چند سال غفلت برگزاری کتاب سال با پهنه وسیعی از اعتراض و مطالبه فعالان نشر کتاب روبرو شدیم.

حسینی اضافه کرد: در دوره پیش رو نیز ناشران بسیاری تاکنون برای شرکت در این هماورد فرهنگی پیش‌قدم شده‌اند که با نزدیک شدن به روزهای پایانی مهلت مقرر در فراخوان، این تب و تاب به اوج خود رسیده است.

وی ضمن ابراز امیدواری در برگزاری هر چه باشکوه‌تر آیین تجلیل از برگزیدگان نهایی ادامه داد: بنا داریم در آبان ماه این آیین را در هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران برگزار کنیم.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا