عمومی

داوطلبان نمایندگی مجلس بیش از همه ملزم به رعایت قانون هستند – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین حمیدرضا بهمنی نژاد اظهار کرد: قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی و قانون شفافیت و نظارت بر تأمین منابع مالی فعالیت‌های انتخاباتی، از جمله قوانین مهمی است که همه داوطلبان باید با آن آشنایی کافی داشته باشند.

وی افزود: در کنار آشنایی با قانون، پایبندی و التزام عملی به قانون از جمله وظایف مهم یک داوطلب نمایندگی است.

رئیس هیئت نظارت بر انتخابات گلستان با تاکید بر اینکه داوطلبان انتخابات باید بیش از دیگران خود را ملزم به رعایت چارچوب‌های قانونی بدانند، گفت: داوطلبانی که از هم اکنون در جریان رقابت‌های انتخاباتی حریم‌های قانونی را نقض کرده و آن‌ها را زیر پا می‌گذارند، شایستگی لازم را برای نمایندگی مجلس شورای اسلامی نخواهند داشت.

بهمنی نژاد در ادامه با اشاره به فرمایشاتی از امام راحل، گفت: به فرموده حضرت امام خمینی (ره): «باید توجه داشت که هدف از انتخابات در نهایت حفظ اسلام است. اگر در تبلیغات، حریم مسائل اسلامی رعایت نشود، چگونه منتخب حافظ اسلام می‌شود».

وی همچنین در زمینه بررسی صلاحیت داوطلبان در هیأت‌های نظارت، افزود: در بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات، مبنا، شرایط مندرج در قانون و انطباق آن با داوطلبان بوده و جایی برای سهم خواهی افراد و جناح‌های سیاسی نخواهد بود.

بهمنی نژاد خاطرنشان کرد: شورای نگهبان و به تبع آن هیأت‌های نظارت در موعد مقرر قانونی، به وظیفه شرعی و قانونی خود در رسیدگی به صلاحیت‌ها و صیانت از آرا مردم عمل خواهند کرد.

دکمه بازگشت به بالا