حوادث و رویدادها

پرداخت دیه؛ مجازات ترساندن مرگبار دختر همسایه

آفتاب‌‌نیوز :

پدر و پسری که با ترساندن دختر همسایه باعث مرگ او شده بودند به پرداخت دیه محکوم شدند.

این پدر و پسر با داماد خانواده درگیر شده بودند و شوک ناشی از این درگیری باعث ایست قلبی دختر همسایه به نام لادن شد و جان او را گرفت.

پدر لادن بعد از مرگ دخترش به پلیس شکایت کرد و گفت: در همسایگی ما عروس و دامادی زندگی می‌کردند که با هم اختلاف داشتند. چند روز قبل از اینکه حال دخترم بد شود، عروسی که در همسایگی ما بود از پنجره خانه‌اش سقوط کرد و فوت شد. داماد مدعی بود همسرش خودکشی کرده اما پدر و برادر عروس ادعا می‌کردند او به قتل رسیده است به همین دلیل هم شبانه به خانه داماد حمله کردند و با شکستن در و پنجره باعث شوک دختر من شدند. دختر من بیماری قلبی داشت اما شوک ناشی از این درگیری حال او را خراب کرد و در بیمارستان جان داد.

بعد از گفته‌های مرد شاکی، جسد دختر او به پزشکی قانونی ارسال شد و متخصصان علت فوت را آریتمی ‌قلبی تشخیص دادند و گفتند 30 درصد علت فوت ناشی از شوک بوده که منجر به آریتمی ‌شده است.

با ارسال پرونده به دادگاه کیفری استان تهران، متهمان که پدر و پسر و داماد خانواده بودند در دادگاه حاضر شدند.

پدر و پسر مدعی شدند فقط برای گفت‌وگو به آنجا رفته بودند و درگیری ایجاد نکردند. همچنین داماد خانواده نیز گفت زمان حادثه در بازداشت بوده و نمی‌داند چرا نامش در کیفرخواست آمده است.

در پایان وکیل اولیای دم گفت: مستندات پرونده نشان می‌دهد این پدر و پسر وارد خانه داماد شده و با شکستن شیشه‌های پنجره و در، صدای مهیب تولید کرده و با فحاشی و درگیری باعث ترس شدید لادن شده‌اند و پزشکی قانونی نیز این موضوع را تایید کرده است.

در پایان هیات قضات برای تصمیم‌گیری وارد شور شدند و متهمان را به پرداخت دیه محکوم کردند.

نویسنده تحریریه مطالب حوادث

نویسنده حوادث با استعداد در ارائه دیدگاه‌های متنوع هستم. از طریق بررسی مختلف زوایای رویدادها، برای خوانندگان دیدگاه جدیدی را به ارمغان می‌آورم.
دکمه بازگشت به بالا