برترینهای کسب و کارعمومی

آموزش بستن چادر مسافرتی کودک

با انتخاب چادر مسافرتی مناسب سفری خوش را برای خود و خانواده رقم می زنید در عوض با انتخاب نامناسب لذتی فراموش نشدنی را به بدترین خاطرات تبدیل می کنید. با مطالعه در مورد کیفیت و قابلیت های چادر مسافرتی میتوانید در شرایط حساس از امنیتی بی نظیر بهره برید.

با کمی دقت متوجه می شویم که چادر مسافرتی یکی از اصلی ترین لوازم سفر محسوب می شود. ما در این جا با بیان توصیه هایی شما را در خرید چادری راحت و ایمن راهنمایی می کنیم.

۱٫ سهولت نصب


اولین فاکتوری که به نظر خریدار فنری می رسد در مورد نصب آن می باشد این چادرها در کمتر از ۲ دقیقه برپا گشته و به آسانی بسته می شود در صورتی که روش صحیح بستن آن را آموزش ببینید عمر چادر  بیشتر می شود.

۲٫ ظرفیت چادر


برای مثال اگر شما خانواده ای ۲ تا ۴ نفره هستید چادر با ظرفیت ۸ نفره برای شما کافی است. شاید اولین نکته ای که به ذهن خریدار برسد که چرا ۸ نفره؟ در جواب این سوال گفته می شود وسایلی که به درون چادر برده می شود نیاز به فضا دارد پس به این نکته نیز توجه داشته باشید.

۳٫ ارتفاع چادر


در هنگام خرید چادر به این موضوع توجه داشته باشید که چادرهایی با ارتفاع حداقل ۱۷۰ سانتی متر مناسب شماست.

۴٫ جنس چادر و دیگر اجزای آن


آخرین و اساسی ترین نکته برای خرید چادر مسافرتی مناسب  جنس چادر واجزای به کار رفته در آن می باشد. جنس پارچه باید طوری باشد که از نفوذ باران به داخل جلوگیری کند و حالت ضد آب داشته باشد. این فاکتور بسیار مهم در پارچه ها با درجه تراکم مختلف دیده می شود که باعث تفاوت قیمت می گردد.در این جا به نکته ای بسیار مهم اشاره می کنیم که اگر چادر ضد آب باشد از بیرون به داخل رطوبت نفوذ نمی کند پس هوای حاصل از دم و بازدم داخل چادر را هم به بیرون انتقال نمی دهد. در این حالت چادر مرطوب می شود و موجب نارضایتی افراد داخل آن می شود.

شرایط نگهداری چادر مسافرتی

  • قبل از بر پایی چادر، حصیر یا پارچه ای برای جلوگیری از آسیب دیدن چادر زیر آن پهن کنید.
  • از روشن نمودن منقل یا آتش درون چادر خود داری نمائید زیرا با تولید گاز سمی موجب گاز گرفتگی افراد داخل چادر  می شود.
  • اگر بر اثر بارندگی یا عوامل دیگر چادر خیس گردید در اسرع وقت آن را بر پا کرده تا خشک شود.
  • برای تمیز کردن چادر از پارچه مرطوب استفاده نمائید.
  • برای جمع کردن چادر از روش صحیح آن استفاده نمائید تا فنرهای آن آسیبی نبیند.

  با چادر خود مهربان باشید برای جمع کردن آن هرگز پای خونصب چادر مسافرتی فنری

یکی از چادر های بسیار کاربردی می باشد که نزد ایرانیان نیز محبوب است . چادر های مسافرتی یکی از ابزار های پرکاربرد در طول سفر است که می تواند کمک زیادی به افراد کند . این چادر ها می توانند مانند خانه ای متحرک همواره با مردم باشند و در هر لحظه و شرایطی که هستند از آن ها استفاده کنند و یک سرپناه سیار داشته باشند . شما می توانید با داشتن چادر در سفر های خود هنگامی که نیاز به اطراق و استراحت داشتید این محصولات بی نظیر را باز کنید و به سادگی حریم خصوصی برای خود ایجاد کنید . این چادر های مسافرتی در ابعاد مختلف موجود می باشند و می توان از آن ها به صورت فردی یا جمعی استفاده کرد . شما می توانید بنا به خواسته و نیاز خود انواع مختلفی از این چادر ها را خریداری کنید .

یکی از سوالاتی که همواره برای خریداران چادر مسافرتی مطرح است این است که چگونه می توانند چادر مسافرتی خود را راه اندازی کنند . یکی از چادر های مسافرتی که نزد ایرانیان محبوب است و اغلب به دلیل مردم برای راحت تر بودن برای نصب ، آن چادر ها را انتخاب می کنند ، چادر مسافرتی فنری است . این چادر ها دارای خاصیت فنری بوده و با تا شدن به حجم کوچکی تبدیل شده و در نهایت بسته بندی می شوند . نصب این چادر ها همانطور که گفته شد بسیار ساده است اما می بایست در ابتدا آموزش های کافی را برای نصب آن ها ببینید ، چرا که اگر به درستی نسبت به باز کردن و تا کردن چادر مسافرتی اقدام نکنید ممکن است که به پایه ها صدمه برسانید و اگر به پایه ها صدمه ای وارد شود ، مثل سابق کارایی نخواهد داشت و ایمنی و تعادل خود را از دست خواهد داد . جنس پایه های این چادر اغلب از پلاستیک فشرده و انعطاف پذیر ساخته می شود و یا نیز از جنس فایبرگلاس تولید می شود . هر دوی این اجناس دارای انعطاف پذیری زیادی هستند و به همان دلیل است که گفته می شود بدنه این چادر ها فنری است . این دو جنس در برابر فشار و ضربه دوام خوبی دارند و برای ساخت بدنه و پایه های اصلی چادر می توانند بسیار مفید باشند . هرچند که این پایه ها ممکن است مقاوم باشد ، اما اگر به صورت نادرست و بر خلاف حالت میله های فنری فشاری وارد شود ممکن است باعث آسیب دیدن و شکستن پایه ها شود . به همین منظور است که توصیه می کنیم نحوه صحیح نصب چادر مسافرتی فنری را فرا گیرید تا از آسیب رساندن احتمالی آن ها جلوگیری کنید . موضوع اصلی این مطلب نیز چگونگی نصب چادر مسافرتی فنری است ، تا شما عزیزان با مطلاعه آن بتوانید به درستی چادر خود را نصب و جمع آوری کنید . پس در ادامه همراه ما باشید .

به احتمال خیلی زیاد در طول سفر های خود یا در پارک ها دیده باشید که افرادی در حال تلاش برای نصب و یا جمع کردن فنری خود هستند و گاه ممکن است این کار برایشان سخت باشد و موجب آزار آن ها شود ، در حالی که افرادی را نیز دیده اید که به کمک آن ها شتافته و یا چادر مسافرتی فنری خود را به راحتی جمع و یا نصب می کنند . شما نیز سعی کنید یکی از آن ها باشید و بتوانید حتی به تنهایی از پس جمع کردن و نصب چادر مسافرتی فنری خود بر بیایید . در ادامه آموزش مرحله به مرحله نصب این چادر ها را به شما عزیزان می گوییم و پس از آن نحوه جمع و بسته بندی چادر را به شما عزیزان آموزش خواهیم داد .

قبل از هر چیزی مهم ترین کاری که باید برای نصب چادر مسافرتی کودک خود انجام دهید این است که محلی مناسب برای راه اندازی و نصب آن پیدا کنید . یافتن محل مناسب برای راه اندازی و نصب چادر مسافرتی کار دشواری نیست اما بهتر است که در انتخاب آن دقت کنید . به عنوان مثال محلی که دارای سطح هموار می باشد گزینه خوبی برای برپایی چادر است ، چرا که اگر زمین ناهموار را انتخاب کنید  ، پس از وارد شدن به داخل چادر حس خوبی نداشته و ممکن است ناهمواری زمین باعث اذیت شدن شما شود . همچنین در قرار دادن وسایل بر روی زمین با مشکل مواجه شوید چرا که به دلیل ناهمواری زمین تعادل نداشته و ممکن است به خوبی بر روی زمین قرار نگیرد . پس از این که سطح همواری را انتخاب کردید باید دید که سطح جایی که انتخاب کردید کثیف نباشد و یا شاخ و برگ و سنگ ریزه ای وجود نداشته باشد . وجود سنگ ریزه و یا شاخ و برگ درختان علاوه بر اینکه می تواند موجب اذیت و آزار شما هنگام نشستن و دراز کشیدن در چادر شود ، می تواند به بدنه و کف چادر نیز آسیب برساند ( برای جلوگیری و نرم تر شدن زمین می توانید از زیر انداز نیز استفاده کنید ). جنس بدنه ای اغلب چادر های مسافرتی فنری از الیاف پارچه های شمعی که پلی استر نام دارد ساخته شده است . این جنس قدرت بسیار خوبی در برابر فشار و ضربه های وارده دارد و به دلیل ضد آب بودن می تواند به خوبی از ورود آب و دیگر مایعات به داخل چادر جلوگیری کند . از مهم ترین ویژگی های پلی استر می توان به ضد آب و ضد اشعه بودن آن اشاره کرد . لازمه هر چادری این است که دارای بدنه مرغوبی باشد تا بتوان آن را با خیال راحت در هر شرایط آب و هوایی راه اندازی کرد . اگر چادر مسافرتی دارای بدنه مقاوم و ضد آب نباشد ، عملا خرید آن بیهوده بوده و کارایی و ایمنی مطلوب را نمی تواند برای سرنشینان و استفاده کنندگان فراهم کند . پس در هنگام خرید چادر مسافرتی فنری به این موضوع دقت کنید .

پس از اینکه محل مناسب و همواری که سطح آن عاری از هر گونه کثیفی و یا سنگ ریزه و شاخ برگ بود را انتخاب کردید ، چادر را از داخل ساک حمل خود خارج کنید و در محل مناسب قرار دهید . باز کردن و نصب کردن این چادر ها بسیار راحت است و عملا با دو حرکت می توان آن را راه اندازی و نصب کرد . اولین حرکت این است که چادر ( که در ابتدا به صورت گرد است ) را باز کنید تا به صورت فنری به شکل مثلث در بیاید ، پس از آن کافی است لایه ای که در لایه های کناری فرو رفته است را خارج کنید تا چادر شکل مربعی را به خود بگیرد . پس از آن که چادر شکل مربعی خود را گرفت یعنی اینکه چادر کاملا باز شده و آماده استفاده می باشد . برای استحکام بیشتر چادر مسافرتی و نیز حفظ تعادل بهتر آن در هنگام وزش باد می توانید چهار گوشه چادر که دارای گره می باشد را با استفاده از طناب و میخ به زمین وصل کنید . در برخی از محصولات و چادر های مسافرتی این اقلام ، همراه محصول موجود می باشند که می توانید از آن ها به نحو احسنت استفاده کنید .

برای جمع کردن چادر مسافرتی فنری نیز می بایست به درستی اقدام کنید . جمع کردن و بسته بندی چادر های فنری از نصب آن سخت تر می باشد و نیاز است که روش صحیح آن را نیز بدانید . در ابتدای کار مطمعن شوید که داخل چادر را تخلیه کردید و چیزی در آن جا نمانده باشد . بهتر است پس از هر بار استفاده ، داخل آن را جارو بکشید . به دلیل اینکه فضای داخل چادر بسته است و بدنه به صورت سر هم می باشد ، می بایست درب و پنجره ها را تا 50 درصد باز بگذارید تا هوای داخل آن هنگام جمع کردن به خوبی تخلیه شود و شما را با مشکل مواجه نکند . پس از آن یکی از گوشه های چادر را به داخل دو لبه کناری فرو کنید تا حالت مثلثی قبل را بگیرد . چادر را به صورت ایستاده روبروی خود بگیرید و با دست چپ خود یک سوم بالایی بدنه را در دست بگیرید . با دست راست خود چادر را به سمت جلو و پایین حرکت دهید تا وقتی که نوک چادر مسافرتی به وسط و پایین چادر برسد ، حال میبینید که چادر فرم نیم دایره ای به خود گرفته است ، پس از آن دست راستتان را تا جایی که امکان دارد به سمت داخل و چپ ببرید و در همان حالت دست چپتان را به سمت بیرون هدایت کنید تا چادر حالت نیم دایره به خود بگیرد ، پس از آن که لایه های چادر به درستی بر روی هم خوابیده شد ، لایه آخر را نیز خم کنید تا در نهایت چادر به حالت گرد در بیاید ، بدنه اضافی چادر را در داخل لایه ها فرو کنید تا حجم آن کمتر شود ، پس از این کار می توانید به راحتیمجموعه:

اگر اهل سفر هستید حتما به چادر مسافرتی نیاز داشته اید. یکی از مشکلاتی که اغلب افراد با چادرهای مسافرتی دارند طریقه بستن و جمع کردن آن می باشد. در این مقاله آموزش تصویری مرحله به مرحله بستن چادر مسافرتی را به شما آموزش می دهیم.

طرز جمع کردن چادر مسافرتی آموزش مرحله به مرحله

برای خیلی از ما پیش آمده است که به سفر رفته ایم و چادر زده ایم، اما بعد از این که اسفرمان تمام شده است، برای تا کردن چادر ماتم زده شده ایم. در ادامه با ما همراه باشید تا نحوه تا زدن و بستن چادر مسافرتی را فرا بگیرید.

_ آموزش جمع کردن چادر مسافرتی میله ای

در ادامه مرحله به مرحله با نحوه بستن چادر مسافرتی میله ای آشنا می شویم.

برای جمع کردن چادر مسافرتی میله ای، تمیزکاری ها را انجام دهید

اردو زدن در جنگل نیازمند این است که وسایل زیادی همراه خود ببرید. به طور معمول، این موارد در چادر نگهداری می شود. بنابراین اولین قدم این است که تمام این وسایل را از چادر بیرون آورده و داخل آن را تمیز نمایید. با یک تکه دستمال قسمت های داخلی چادر را پاک کنید و ذرات غذایی را از بین ببرید تا زمینه جمع شدن حشرات نشود. پس از این که داخل را تمیز کردید به سراغ قسمت بیرونی بروید. اجازه دهید تا در هوا خشک شود. مطمئن باشید وقتی می خواهید چادر را جمع کنید حتما خشک بوده باشد.

اولین قدم تمام وسایل را از چادر بیرون آورده و داخل آن را تمیز نمایید

برای بستن چادر مسافرتی میله ای، پین ها و میخ های چادر را باز کنید

بعد از این که تمیزکاری را انجام دادید باید به سراغ پین ها بروید. میخ ها و پین ها را باز کرده و آن ها را در یک کیف جداگانه قرار دهید. این کار به این دلیل است که تیزی پین ها و میخ ها به بدنه پارچه ای چادر صدمه نزند.

کافی است میله ها را از حلقه های چادر در بیاورید و در بسته خود جای دهید. برخی از میله ها از چند قسمت تشکیل شده اند. در این صورت باید قسمت هایی که به هم متصل می شوند را جدا نمایید و در کیف مخصوص خود قرار دهید.

میخ ها و پین ها را باز کرده و آن ها را در یک کیف جداگانه قرار دهید

چادر مسافرتی را تکان دهید

شاید خنده دار به نظر برسد ولی لازم است که چادر خود را تکان دهید تا گرد و خاک های باقی مانده و آشغالی هایی که روی آن هستند پاک شوند. چادر را روی زمین پهن کنید.

چادر را تا بزنید

چادر را روی زمین قرار دهید تا تمام آن پهن شود. دقت داشته باشید که زیر چادر همچنان خشک مانده باشد. اگر این طور نبود با یک تکه دستمال آن را تمیز کرده و اجازه دهید 20 دقیقه ای هوا بخورد تا خشک شود. دقت کنید که چادر را طوری باید تا زد که باریک و خوب در بیاید. اول قسمت بیرونی چادر را به سمت وسط مرکز تا بزنید. قسمت هایی که تا زده اید، باید در امتداد یک خط راست باشند.

نکته مهمی که باید در نظر داشته باشید این است که تا ها باید طولی باشند. درب چادر باید در زمان تا زدن باید بالا قرار گیرد.

چادر را طوری تا بزنید که به یک چهار سایز فعلی خود برسد. همچنین باید هوای داخل چادر هم خالی شود چرا که می تواند باعث ایجاد رطوبت شود. بنابراین با دست روی چادر فشار دهید تا هوای آن تخلیه شود. تا الان قسمت اصلی چادر را تا زدید. حالا باید روکش آن را تا بزنید. روکش (فلای) را پهن کرده و آن را در طول تا بزنید به صورتی که قسمت بیرونی آن داخل تا قرار بگیرد. این کار را دو نفره می توانید انجام دهید.

طوری لبه های روکش را تا بزنید تا مطمئن شوید آن ها به نزدیک ترین ساپورت چادر مماس شده اند و سپس تا زدن را تا مرکز ادامه دهید. وقتی به مرکز رسیدید دوباره روکش را تا بزنید.

چادر را روی زمین قرار دهید تا تمام آن پهن شود

همه چیز را در کنار هم قرار دهید

همه چیز را پیش از این که چادر و روکش آن را تا کنید دور نگه دارید. قبل از هر چیز لازم است که روکش را بپیچید. سپس پین ها را قرار دهید و دو باره بپیچید و سپس میخ ها را قرار دهید و دوباره بپیچید. در نظر داشته باشید که محکم دور هم بپیچید تا هوای اضافه داخل چادر نماند.

همه چیز را پیش از این که چادر و روکش آن را تا کنید دور نگه دارید

چادر مسافرتی را داخل کیف چادر قرار دهید

بعد از این که کامل همه چیز را دور هم پیچیدید می توانید آن را داخل کیف قرار دهید و برای کمپ بعدی آماده شوید.

بعد از این که کامل پیچیدید آن را داخل کیف قرار دهید

_ طریقه بستن چادر مسافرتی فنری

خیلی از ما از چادرهای فنری استفاده می کنیم در ادامه نحوه بستن چادر مسافرتی فنری را بیان می کنیم.

مرحله اول بستن چادر مسافرتی فنری

مثل بستن چادر مسافرتی میله ای، لازم است پیش از تا زدن چادر خود را کامل تمیز کنید و آن را خشک نگه دارید.

روبروی ورودی چادر بایستید. نزدیک ترین میله فنری چادر آن است که از بالای ورودی از این سر چادر به آن سرش می رود. گوشه های چادر را با دست بگیرید. و اگر روی در پوشش قرار گرفته است با آن کاری نداشته باشید.

برای بستن چادر مسافرتی میله ای، پیش از تا زدن چادر را تمیز کنید

مرحله دوم جمع کردن چادر مسافرتی فنری

یکی از میله هایی که به دست گرفته اید را به سمت مرکز کشیده و سپس آن را به سمت زمین فشار دهید. در همین حال که آن را نگه داشته اید سمت دیگر را هم کشیده و روی آن قرار دهید. چادر را بر برگردانید تا روی لبه هایش قرار گیرد. وسط این لبه را به سمت پایین فشار دهید. چادر به صورت یک 8 ضلعی در خواهد آمد.

یکی از میله ها را به سمت مرکز کشیده و آن را به سمت زمین فشار دهید

مرحله سوم جمع کردن چادر مسافرتی فنری

یک سر چادر را روی سر دیگرش قرار دهید. این کار باعث می شود که به شکل دایره درآید. می توانید زانوی خود را قرار دهید تا در تاکردن به شما کمک کند. میله های این چادرها خیلی منعطف هستند. برای همین بابت شکسته شدن آن ها نگران نباشید. چادر را در پوشش خود قرار داده و زیپ کیف آن را ببندید.

یک سر چادر را روی سر دیگرش قرار دهید که به شکل دایره درآید

نکاتی درباره نحوه چیدمان راحت تر چادر

چادر خود را تا آنجا که امکان دارد پهن کنید در این صورت می توانید تا های فشرده تری بزنید تا به راحتی داخل کیف قرار گیرد.

چادر ها متفاوت هستند و کتابچه راهنمایی که همراه چادر شماست به شما کمک می کند تا چادر را به خوبی تا بزنید، بنابراین آن را همراه خود داشته باشید.

حتما چادر را پیش از تا زدن بتکانید تا هر چیزی روی آن است بریزد. چرا که اگر در حین تا زدن به این ذرات بربخورید باعث می شود که مجددا تا را باز کنید.

در صورت امکان دو نفره این کار را انجام دهید. چرا که تا زدن چادر واقعا کار راحت و ساده ای نیست.

چادر مسافرتی فنری خود را به داخل ساک حمل باز گردانید .

با رعایت نکات و انجام مرحله به مرحله مراحلی که در بالا به آن اشاره شد ، می توانید بدون اینکه آسیبی به چادر برسانید آن را نصب و یا جمع کنید . برای انجام این کار ها همواره با آرامش اقدام کنید چرا که با عجله ممکن است که به پایه ها آسیبی وارد شود . این چادر های مسافرتی که اغلب در داخل ایران تولید می شوند یکی از بهترین نوع چادر های مسافرتی می باشند که  در کمترین زمان می توان آن ها را نصب کرد و یا آن را جمع کرد . با آموزش هایی که در متن بالا گفته شد ، دیگر به راحتی می توانید چادر خود را به تنهایی نیز نصب کنید . این چادر های با کیفیت در ابعاد و رنگ های مختلفی تولید می شوند که این تنوع را تنها می توانید در فروشگاه اینتکس مشاهده کنید . این فروشگاه انواع مختلفی از این چادر ها را در رنگ و ابعاد مختلف و با کیفیت بسیار بالا در دسترس قرار داده است تا شما عزیزان به راحتی اقدام به خرید آن ها کنید . یکی از معتبر ترین مراکز فروش چادر مسافرتی فنری در ایران می باشد که شما می توانید به صورت حضوری نیز اقدام به خرید کنید .

  • د را بر قسمت کلاهک یا بالای چادر نگزارید زیرا باعث زخمی کردن آن می شود.

 

دکمه بازگشت به بالا