حوادث و رویدادها

آمادگی پلیس فرودگاه برای پروازهای حج تمتع/ کاهش سرقت در فرودگاه‌ها

فرمانده پلیس فرودگاه‌های کشور از آمادگی این پلیس برای تامین امنیت پروازهای حج تمتع خبرداد.

به گزارش مجله زنده خبری، سردار محسن عقیلی در نشست خبری که پیش از ظهر امروز در مقر مرکزی پلیس فرودگاه‌های کشور در مهرآباد برگزار شد، از شهدای حادثه تروریستی راسک یاد کرد و با گرامیداشت این شهدا و تمام شهدای عرصه نظم و امنیت کشور، گفت: شهادت این همکاران عزیز را به مردم ایران، نیروهای مسلح و خانواده آنان تسلیت عرض می‌کنم. ماموران پلیس در هر عرصه‌ و بخشی که حضور داشته باشند تا پای جان برای امنیت و آرامش مردم حضور خواهند داشت.

وی در ادامه با بیان اینکه تامین نظم و امنیت در ۶۲ فرودگاه کشور بر عهده پلیس فرودگاه‌های کشور است، گفـت: در همین راستا نیز در تلاشیم تا با استفاده از دانش و فناوری‌های نوین امنیت خوبی را در فرودگاه‌های کشور برقرار کنیم. در این مسیر از تجهیزات روز و هوشمندسازی استفاده کرده و خواهیم کرد. علیرغم تحریم‌های ظالمانه ما با کمک گرفتن از شرکت‌های دانش بنیان تجهیزات پلیس فرودگاه را به روز کردیم و امروز وضعیت خوبی از لحاظ تجهیزات داریم.

فرمانده پلیس فرودگاه‌های کشور با اشاره به ماموریت‌های پلیس فرودگاه، گفت: در ایام سفر حج، ماموریت اربعین، ایام نوروز و … ما شاهد روزهای شلوغ و پرترددی در فرودگاه‌های کشور هستیم که خوشبختانه تمامی این ماموریت‌ها با هوشیاری ماموران پلیس و همراهی خوب مردم و مسافران در امنیت کامل برگزار شده است. بد نیست بدانید که از ابتدای سال تا کنون بیش از ۲۸ میلیون مسافر در سطح فرودگاه‌های کشور رفت‌وآمد کرده‌اند که پلیس نسبت به تامین امنیت آنان اقدام کرده است. 

وی افزود: پلیس فرودگاه‌های کشور آمادگی کامل برای برگزاری ماموریت حج تمتع را نیز داراست.  در همین راستا نیز با توجه به اینکه اکثر داروهایی که مواد تشکیل‌ دهنده آنها موادمخدر است در کشورهای دیگر ممنوع است، قرار است به‌زودی یک لیست کامل از انواع داروهای ممنوعه در عربستان تهیه شود تا زائران در این کشور با مشکل مواجه نشوند.

عقیلی در ادامه به تشریح برخی از آمارها از عملکرد پلیس فرودگاه‌های کشور پرداخت و گفت: از ابتدای امسال تاکنون مقادیر قابل توجهی ارز و طلای قاچاق از مسافران کشف شده که بیش از ۴۶۶ میلیارد تومان ارزش ریالی داشته است. همچنین با توجه به تاکیدات فرمانده محترم فراجا درباب برخورد با سرقت، پلیس فرودگاه نیز اقدامات خود را افزایش داد و در نتیجه این اقدامات نیز از ابتدای سال تاکنون سرقت‌های خرد در فرودگاه‌های کشور شش درصد کاهش یافته است.

به گفته فرمانده پلیس فرودگاه‌های کشور از ابتدای امسال تا کنون بیش از یک تن و ۸۰۰ کیلوگرم انواع موادمخدر نیز در فرودگاه‌های سراسر کشور کشف شده است. توجه داشته باشید که شیوه‌های کشف موادمخدر در فرودگاه‌ها پیچیده است چراکه قاچاقچیان از روش‌های مختلفی برای جابه‌جایی موادمخدر استفاده می‌کنند، اما همکاران من با هوشیاری این مواد را کشف کرده‌اند.

وی اضافه کرد: همچنین همکاران من موفق شدند که یکی از باندهای بزرگ قاچاق اشیا عتیقه را شناسایی و منهدم کنند. همچنین باند جعل گذرنامه که در زمینه قاچاق انسان فعالیت داشت، شناسایی و منهدم شد.

فرمانده پلیس فرودگاه‌های کشور درباره وضعیت حجاب و عفاف در فرودگاه‌ها نیز گفت: خوشبختانه بیشتر بانوانی که از طریق خطوط هوایی مسافرت می‌کنند حجاب شرعی خود را رعایت می کنند و تا به امروز مشکلی در این زمینه نداشتیم؛ البته اگر کسی حجابش کامل نباشد از ارائه خدمات به آنها تا زمانی که حجاب را رعایت نکنند معذور هستیم، اما خوشبختانه مردم به تذکرات توجه می‌کنند.

عقیلی درباره گیت‌های پلیس و سپاه در فرودگاه‌ها نیزگفت:  تفاوتی بین تجهیزات امنیتی در گیت اول و دوم فرودگاه ها وجود ندارد و اگر گیت دوم از حمل یک قطعه‌ای جلوگیری کند به این معناست که حمل آن قطعه در پرواز ممنوع است.

انتهای پیام

نویسنده تحریریه مطالب حوادث

نویسنده حوادث با استعداد در ارائه دیدگاه‌های متنوع هستم. از طریق بررسی مختلف زوایای رویدادها، برای خوانندگان دیدگاه جدیدی را به ارمغان می‌آورم.
دکمه بازگشت به بالا