سلامت و تندرستی

امکانات و مشخصات جایگزین پژو پارس / عکس

سورن پلاس XU۷P در قالب تیپ پایه این محصول وارد بازار خواهد شد، چرا که برخی از امکانات آن حذف شده است. در تصاویری که از این خودرو دیده‌ایم، دکمه‌های کنترلی از روی فرمان این خودرو حذف شده‌اند. ارائه لیست مشخصات و امکانات سورن پلاس XU۷P نیز فرضیه ما را تأیید می‌کند. امکاناتی همچون کروز کنترل از روی این خودرو حذف شده‌اند که نتیجه آن حذف دکمه‌های یک سمت فرمان است. البته دکمه‌های کنترلی سیستم صوتی همچنان روی فرمان حضور دارند.

بزرگ‌ترین مزیت و تفاوت سورن پلاس با موتورXU۷ پلاس نسبت به پژو پارس، افزایش تجهیزات ایمنی این خودرو است. سورن پلاس به سیستم کنترل پایداری، سیستم کنترل کشش، سیستم کنترل ایستایی در سربالایی و سیستم ترمز کمکی مجهز است. تمامی این تجهیزات باعث می‌شوند تا خریداران خودروهای داخلی، احساس امنیت بیشتری را نسبت به گذشته تجربه کنند. دیگر تجهیزات سورن پلاس را نیز می‌توانید در لیست ارائه‌شده از سوی ایران خودرو ببینید.

امکانات و مشخصات جایگزین پژو پارس / عکس

در بخش فنی، تفاوتی میان سورن پلاس XU۷P و نسخه‌های فعلی پژو پارس وجود ندارد، چرا که هر دو خودرو به یک موتور مجهز هستند. ایران خودرو حداکثر راندمان این پیشرانه را ۹۸ اسب‌بخار قدرت و ۱۴۶ نیوتن‌متر گشتاور اعلام کرده است. گیربکس پنج سرعته دستی نیز وظیفه انتقال قدرت را در این خودرو بر عهده دارد. شتاب صفر تا صد رسمی این خودرو نیز ۱۳ ثانیه اعلام شده است که عدد واقع‌بینانه‌ای به نظر می‌رسد. حداکثر سرعت سورن پلاس با موتور XU۷P نیز ۱۹۰ کیلومتر بر ساعت خواهد بود. البته همان‌طور که در جدول بالا مشاهده می‌کنید، رینگ‌های آلیاژی از این خودرو حذف شده‌اند و به‌جای آن از رینگ‌های فولادی ۱۵ اینچی استفاده خواهد شد.

جهت مشاهده لیست قیمت روز خودرو های داخلی و خارجی می توانید به صفحه لیست قیمت روز خودرو در مجله زنده خبری مراجعه کنید.

۵۸۵۸

تیم تحریریه علمی پزشکی

من به عنوان یک نویسنده علمی و پزشکی، تمام تلاشم را می‌کنم تا با ارائه مطالبی قابل فهم و مفید، به شما در درک بهتر مسائل سلامتی کمک کنم و راهنمایی‌های لازم را ارائه دهم تا بهترین اقدامات را در این زمینه انجام دهید.
دکمه بازگشت به بالا