بین المللی

امیرعبداللهیان: آمریکا و اسرائیل در جنگ غزه و کرانه باختری به بن‌بست رسیده‌اند

به گزارش مجله زنده خبری، نشست خبری «حسین امیرعبداللهیان» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران پس از برگزاری کنفرانس بین المللی تهران درباره فلسطین آغاز شد.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی در ابتدای این نشست خبری با خبرنگاران داخلی و خارجی گفت: در کنفرانس بین‌المللی تهران در خصوص فلسطین، نمایندگانی از ۶۹ کشور حضور داشتند. یکی از اهداف اصلی ما از برگزاری این نشست ایجاد هماهنگی بیشتر در مواضع سیاسی و بین‌المللی برای کمک به مردم فلسطین است.

امیرعبداللهیان گفت: فلسطین متعلق به فلسطینی‌هاست و ما اکنون می‌بینیم برخی از کشورها تلاش دارند که به جای مردم فلسطین تصمیم بگیرند؛ خطا و اشتباهی که در ۷۵ سال گذشته نیز شاهد آن بوده‌ایم.

وزیر امور خارجه همچنین در این نشست خبری با گرامیداشت یاد شهدای خبرنگار تحولات اخیر در اراضی اشغالی گفت: در آینده نزدیک، برنامه‌ای را برای ادای احترام به خبرنگاران شهید در تحولات اخیر برگزار خواهیم کرد.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران گفت: آمریکا و اسرائیل به اتفاق هم در جنگ غزه و کرانه باختری به بن‌بست رسیده‌اند و امروز صحبت از این است که چگونه آمریکا از این جنگ خروج آبرومندانه داشته باشد. امروز در داخل کاخ سفید درگیری وجود دارد که چرا آمریکا به این میزان خود را به این جنگ گره زده است.

امیرعبداللهیان در پاسخ به سوالی در مورد دیدار اخیرش با «اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی حماس، در قطر گفت: این دیدار در آستانه سفر ایشان به مصر و انجام رایزنی‌هایی در مورد طرح‌هایی که در مورد توقف جنگ و تبادل اسرا مطرح است، انجام شد و با هم گفت‌وگو و مشورت داشتیم. رهبران مقاومت فلسطین سناریوهایی را در میدان جنگ و آینده سیاسی پس از جنگ با هدف احقاق حقوق ملت فلسطین دنبال می‌کنند.

در حال تکمیل…

310310

نویسنده تحریریه بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای سفر و گردشگری جهانی. با علاقه و دانش در زمینه مکان‌های دیدنی، فرهنگ‌های مختلف و صنعت گردشگری، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره مقصدهای توریستی، رویدادهای گردشگری و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و گردشگری، به شما دیدی جامع از تحولات صنعت سفر و گردشگری جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا