حوادث و رویدادها

انهدام باند جعل برگ سبز خودرو در جنوب تهران

فرمانده انتظامی شهرستان ری از دستگیری و انهدام باند چهار نفره کلاهبرداری که اقدام به جعل و صدور برگه سبز و اسناد ملکیتی وسائل نقلیه کرده بودند، خبر داد.

به گزارش مجله زنده خبری، سرهنگ محمدقاسم طرهانی در تشریح جزئیات این خبر گفت: ماموران فرماندهی انتظامی شهرری با انجام اقدامات اطلاعاتی و شبانه‌روزی از فعالیت اعضای یک باند جعل اسناد خودرو در محدوده خاورشهر با خبرشده و رسیدگی به این پرونده را در دستورکار خود قرار دادند.

وی ادامه داد: تحقیقات ابتدایی ماموران نشان داد که چهار مرد جوان با همدستی یکدیگر خودروهای سنگینی را که مشکل انحصار وراثت داشته یا به صورت قاچاق  وارد کشور شده‌اند و همچنین خودروهای سرقتی را که فاقد مدارک مالکیتی بودند تهیه و اقدام به جعل اسناد و مدارک مالکیت آنها کرده‌اند.

فرمانده انتظامی شهرستان ری با بیان اینکه متهمان اقدام به فروش خودروها کرده بودند، گفت: عوامل کلانتری خاورشهر پس از بررسی‌های همه‌جانبه پلیسی برای شناسایی مجرم یا مجرمان با انجام اقدامات تخصصی و پلیسی هویت و مخفیگاه متهمان را به‌دست آوردند. در ادامه با به‌دست آوردن هویت متهمان و پس از تشریفات قضائی، تیم عملیات کلانتری روز گذشته در یک عملیات پلیسی و منسجم هر چهار متهم را دستگیر و به کلانتری منتقل کرد.

وی با اشاره به انجام بازرسی از مخفیگاه متهمان دستگیر شده گفت: ماموران در جریان بازرسی از مخفیگاه متهمان سه دستگاه خودرو قاچاق  به ارزش حدودی ۲۵ میلیارد ریال را که فاقد هرگونه اسناد و مدارک قانونی و گمرکی بود، کشف کردند. 

طرهانی با اشاره به انجام بازجویی از متهمان دستگیرشده از مقر انتظامی، خاطرنشان کرد:‌ این افراد در جریان بازجویی‌های انجام شده و پس از مواجهه با ادله و مستندات پلیس به بزه ارتکابی معترف شدند. در ادامه برای هر چهار متهم پرونده‌ای تشکیل شد و آنان برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شدند. تحقیقات تکمیلی در خصوص این پرونده همچنان درحال انجام است.

انتهای پیام

نویسنده تحریریه مطالب حوادث

نویسنده حوادث با استعداد در ارائه دیدگاه‌های متنوع هستم. از طریق بررسی مختلف زوایای رویدادها، برای خوانندگان دیدگاه جدیدی را به ارمغان می‌آورم.
دکمه بازگشت به بالا