استانی

حوادث، شایع‌ترین علت مرگ و میر کودکان زیر ۵ سال

مجله زنده خبری/فارس معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز در کمیته مرگ کودکان یک تا ۵۹ ماهه استان فارس با اشاره به موضوع جوانی جمعیت که از دغدغه‌های مهم کشور است، حوادث را شایع‌ترین علت مرگ و میر کودکان زیر ۵ سال عنوان کرد.

عباس رضاییان‌زاده امروز، ۱۳ آذرماه در کمیته مرگ کودکان یک تا ۵۹ ماهه استان فارس که با حضور نمایندگان سازمان‌های مرتبط برگزار شد، با اشاره به نظام مراقبت مرگ کودکان زیر ۵ سال، گفت: این نظام در تلاش است تا با انجام اقدامات مداخله‌ای مرگ و میر کودکان این گروه سنی را کاهش دهد.

وی افزود: ارتقای سلامت کودکان از مهم‌ترین شاخص‌های سطح سلامت یک جامعه بوده و پیشگیری از وقوع حادثه در کودکان نیز مستلزم رعایت نکات ایمنی است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به اینکه حوادث رانندگی در بسیاری از مرگ‌ها نقش داشته است، بر ضرورت استفاده از صندلی کودک در خودرو تاکید کرد.

رضاییان‌زاده در ادامه با توجه به تعداد سوانح به ویژه غرق شدگی کودکان در استان گفت: نظارت بر اجرای حفاظ در اطراف استخرها از دیگر عواملی است که می‌تواند موجب کاهش مرگ در این گروه سنی شود.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: دانشگاه علوم پزشکی شیراز، آمادگی لازم برای برگزاری کارگاه‌های آموزشی احیای پایه در تمامی سازمان‌ها و ادارات استان را دارد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا