اقتصادی

خودروهای برقی ارزان در راه است!

فروش جهانی خودروهای برقی در ماه نوامبر به رکورد جدیدی رسید و این پیش بینی وجود دارد با توجه به رشد شتابان این خودورها، مدل‌های بهتر و ارزان‌تری طی دو تا سه سال آینده وارد بازار شود.

به گزارش مجله زنده خبری، فروش جهانی خودروهای الکتریکی باتری دار و پلاگین هیبریدی نسبت به سال گذشته ۲۰ درصد افزایش یافته است زیرا رشد قوی در آمریکای شمالی و چین فروش کمتر در اروپا را جبران کرده است. فروش این خودروها به رکورد ماهانه ۱.۴ میلیون دستگاه رسید که از ۱.۱ میلیون دستگاه در نوامبر ۲۰۲۲ افزایش داشت.

کارشناسان اظهار کردند که با وجود احساسات منفی زیاد در بازار، فروش همچنان به افزایش خود ادامه داده است و انتظار می‌رود که در ماه دسامبر نیز قوی باقی بماند.

برخی از خودروسازان پس از سال‌ها رشد شتابان نگران هستند که فروش خودروهای الکتریکی در اروپا و جاهای دیگر به سمت کاهش تقاضا پیش برود زیرا رانندگان منتظر مدل‌های بهتر و ارزان‌تر هستند که دو تا سه سال آینده در راه است.

طبق گزارش رویترز، کارشناسان افزودند که خودروهای باتری دار در سطح جهانی ۷۰ درصد از فروش و خودروهای پلاگین هیبریدی ۳۰ درصد در ماه نوامبر را شامل شدند. چین ۲۵ درصد افزایش فروش داشته و ۴۳ درصد در ایالات متحده و کانادا رشد داشته است، در حالی که اروپا شاهد کاهش فروش ۳ درصدی نسبت به ماه مشابه در سال ۲۰۲۲ بوده است.

انتهای پیام

تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تخصص و تجربه در زمینه اخبار و تحلیل‌های اقتصادی هستم. با بهره‌گیری از روش‌های پیشرفته و دستیابی به منابع موثق، تمام تلاشم را می‌کنم تا به شما اطلاعات کامل و تحلیل‌های به‌روز را ارائه دهم تا شما بتوانید در تصمیم‌گیری‌های مالی بهترین تصمیمات را بگیرید.
دکمه بازگشت به بالا