ورزش و نشاط

دورخیز همشهری‌ها برای تنها جامی که ندارند

پپ گواردیولا بازیکنان منچسترسیتی را به چالش کشید تا بحرانی کوچک را پشت سر بگذارند و جام جهانی باشگاه‌ها را به دست بیاورند.

به گزارش مجله زنده خبری و به نقل از ساکرنت، منچسترسیتی از زمانی که پپ گواردیولا در سال ۲۰۱۶ هدایت این تیم را بر عهده گرفت، قهرمان لیگ برتر، لیگ قهرمانان اروپا، جام حذفی، جام اتحادیه، سوپرکاپ و جام خیریه شده است. تنها جامی که گواردیولا تاکنون نتوانسته با سیتی کسب کند، جام جهانی باشگاه‌هاست که می‌تواند این هفته در عربستان آن را کسب کند.

او در نشست خبری‌ پیش از رویارویی با اوراوا ردز در نیمه نهایی جام جهانی باشگاه‌ها گفت: ما می‌خواهیم این جام را ببریم. این جامی است که نداریم و باید هر کاری که می‌توانیم انجام دهیم تا برنده شویم. بازیکنان این را می‌دانند و ما تلاش خواهیم کرد عملکرد خوبی داشته باشیم. شاید دیگر شانس حضور در این رقابت‌ها را پیدا نکنیم و به همین خاطر باید تمام تلاشمان را به کار گیریم.

تساوی دو بر دو مقابل کریستال‌پالاس در ورزشگاه اتحاد باعث شد تیم گواردیولا با پنج امتیاز کمتر از آرسنال صدرنشین در رده چهارم جدول قرار بگیرد اما جام جهانی باشگاه‌ها به همشهری‌ها این فرصت را می‌دهد که برای یک هفته لیگ برتر و آب‌وهوای زمستانی منچستر را فراموش کرده و روی یک جام جدید تمرکز کنند.

کوین دی‌بروینه که از هفته ابتدایی فصل جاری به دلیل مصدومیت همسترینگ بازی نکرده بود، عصر دوشنبه با تیمش تمرین کرد اما ارلینگ هالند غایب بود و در این رقابت‌ها به میدان نخواهد رفت.

گواردیولا در بخش بعدی صحبت‌هایش گفت: آب‌وهوا اینجا فوق العاده است. ما به آب و هوا در بریتانیا عادت کردیم ولی الان آب و هوا واقعا خوب است. جام جهانی باشگاه‌ها یک رقابت متفاوت است. وقتی برای بازی با اورتون به انگلیس برگردیم، شرایط کاملاً متفاوت خواهد بود.

فرمت تازه جام جهانی باشگاه‌ها از سال ۲۰۲۵ در ایالات متحده آغاز شود و ۳۲ تیم در این رقابت‌ها حضور دارند.

سرمربی منچسترسیتی در پایان نشست خبری درباره افزایش تعداد تیم‌های جام جهانی نیز گفت:‌ فکر می‌کنم فیفا تصمیمی گرفته که همه باشگاه‌ها از این تصمیم حمایت می‌کنند. من مخالف مسابقات جدید نیستم بلکه مخالف کمبود زمان برای ریکاوری بین بازی‌ها هستم. این چیزی است که از آن شکایت دارم. برای من مهم نیست که هر سه روز یکبار یا شش روز یکبار بازی کنم اما واقعاً خیلی سخت است که فصل را فشرده به پایان برسانیم.

فلومیننزه با پیروزی برابر الاهلی مصر به فینال جام جهانی باشگاه‌ها رسید و باید به دیدار برنده منچسترسیتی و اوراواردز برود.

انتهای پیام

تیم خبری علوم ورزشی

نویسنده‌ی ورزشی با تمرکز بر راهنمایی‌های تمرینی و بهبود عملکرد ورزشی. با به اشتراک گذاری تکنیک‌ها و استراتژی‌های موثر در ورزش، هدفمندی خود را در بهبود عملکرد ورزشی خوانندگان قرار می‌دهم. همراهی با من را بپذیرید و به جزئیات هیجان‌انگیز دنیای ورزش بپردازید.
دکمه بازگشت به بالا