بین المللی

رئیس سرویس اطلاعات خارجی روسیه: قدرت‌های غربی به دنبال جایگزینی زلنسکی هستند

رئیس سازمان اطلاعات خارجی دولت روسیه امروز (دوشنبه) گفت، قدرت‌های غربی در حال رایزنی برای جایگزینی «ولودیمیر زلنسکی» رئیس‌جمهوری اوکراین هستند.

به گزارش مجله زنده خبری، سرگئی ناریشکین، رئیس سرویس اطلاعات خارجی روسیه از دریافت اطلاعاتی مبنی بر تصمیم قدرت‌های غربی برای جایگزینی ولودیمیر زلنسکی خبر داد.

تلویزیون دولتی روسیه به نقل از سرگئی ناریشکین اعلام کرد: به دلیل عدم تحقق اهداف غربی درخصوص شکست روسیه در میدان نبرد، فساد دولت زلنسکی و ضعف و عدم توانایی این رئیس‌جمهور پیرامون مدیریت این جنگ به نفع آمریکا، قدرت‌های غربی تصمیم گرفته‌اند تا جایگزینی برای او پیدا کنند.

علاوه بر این دلایل، «گستاخی بی‌حد و حصر» زلنسکی از دیگر مواردی است که قدرت‌های غربی می‌خواهند او را از قدرت برکنار کنند.

طبق این گزارش، چهره‌هایی نظیر «والری زالوژنی» فرمانده کل نیروهای مسلح اوکراین، «کریل بودانف» رئیس اداره اطلاعات مرکزی وزارت دفاع و رئیس سرویس جاسوسی نظامی اوکراین، «آندری یرماک» رئیس دفتر زلنسکی، «ویتالی کلیچکو» شهردار کی‌یف و «الکسی آرستویچ» مشاور سابق زلنسکی جزو نامزدهای احتمالی برای جانشینی ولودیمیر زلنسکی هستند.

در فوریه سال ۲۰۲۴ جنگ اوکراین دو ساله خواهد شد. این کشور در ژوئن سال جاری میلادی ضدحمله‌ای را آغاز کرد که به اذعان مقامات اوکراینی و غربی نتوانسته دستاورد قابل توجهی را کسب کند. ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین که کشورش متحمل خسارات جانی و مالی سنگینی شده‌ است، همچنان قصد دارد به این مبارزه ادامه دهد.

انتهای پیام

نویسنده تحریریه بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای سفر و گردشگری جهانی. با علاقه و دانش در زمینه مکان‌های دیدنی، فرهنگ‌های مختلف و صنعت گردشگری، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره مقصدهای توریستی، رویدادهای گردشگری و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و گردشگری، به شما دیدی جامع از تحولات صنعت سفر و گردشگری جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا