حوادث و رویدادها

رکوردزنی تیراندازی‌های دسته‌جمعی در آمریکا از سال ۲۰۰۶

بر اساس داده‌های رسمی، تعداد تیراندازی‌های دسته‌جمعی در آمریکا طی سال جاری میلادی (۲۰۲۳) از هر سالی از سال ۲۰۰۶ میلادی تاکنون بیشتر بوده است.

به گزارش مجله زنده خبری به نقل از «هیل»، امسال ۳۸ مورد تیراندازی دسته جمعی از این دست رخ داده در حالی که در سال گذشته ۳۶ مورد بوده است.

همچنین تاکنون ۱۹۷ نفر بدون احتساب افراد مسلح در این تیراندازی‌ها کشته شده‌اند.

تیراندازی‌های دسته جمعی با حداقل چهار کشته در سال‌های اخیر به‌ویژه از زمان شروع همه‌گیری کووید-۱۹ در آمریکا در حال افزایش بوده است. ۲۱ مورد تیراندازی در سال ۲۰۲۰ میلادی، ۳۱ مورد در سال ۲۰۲۱ و ۳۶ مورد در سال ۲۰۲۲ رخ داده است.

تیراندازی‌های دسته جمعی به حوادثی گفته می‌شود که در آن‌ها دست‌کم چهار نفر مورد اصابت گلوله قرار می‌گیرند و وقوع حوادثی از این دست طی سال های اخیر در ایالات متحده افزایش یافته است.

فعالان و حامیان کنترل سلاح در آمریکا در ابتدا تصور می‌کردند که دولت فعلی بتواند موجب اقداماتی در زمینه جلوگیری از خشونت با اسلحه در این کشور شود ولی با گذشت سال‌ها از ریاست‌جمهوری بایدن این امیدها به یأس و سرخوردگی تبدیل شده است.

قوانین مرتبط با استفاده از اسلحه در آمریکا موضوعی سیاسی در این کشور بوده است. در حالی که دموکرات ها خواستار مقررات سخت‌گیرانه‌تر هستند، جمهوری خواهان مالکیت اسلحه را به عنوان یک حق غیرقابل انکار می‌دانند و این درحالی است که هر سال به تعداد و تلفات این قبیل کشتارها و ناامنی بیشتر در شهرها و ایالات مختلف افزوده می‌شود.

انتهای پیام

نویسنده تحریریه مطالب حوادث

نویسنده حوادث با استعداد در ارائه دیدگاه‌های متنوع هستم. از طریق بررسی مختلف زوایای رویدادها، برای خوانندگان دیدگاه جدیدی را به ارمغان می‌آورم.
دکمه بازگشت به بالا