عمومی

شناسایی ظرفیت ۴۰۰ گروه شغلی برای افزایش مشارکت مردمی در انتخابات – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، محمد علی احمدی در نشست مشترک مسئولان اجرایی و نظارتی مناطق ۲۰ گانه انتخابات اصفهان با اشاره به دو انتخابات سرنوشت‌ساز دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره خبرگان رهبری در اسفند ماه سال جاری، اظهار کرد: امسال اصلاح قانون انتخابات نه تنها یک ظرفیت است بلکه آمادگی بیشتری را می‌طلبد.

وی افزود: ما تلاش می‌کنیم تا انتخابات پیش رو را با همدلی و برادرانه برگزار کنیم.

فرماندار اصفهان با اشاره به ۴ راهبرد «مشارکت، رقابت، سلامت و امنیت» در انتخابات ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، تصریح کرد: تاکنون علیرغم بمب باران تبلیغاتی و رسانه‌ای دشمنان برای ایجاد یأس و ناامیدی در جامعه، گام‌های مؤثری پیرامون مشارکت در انتخابات برداشته شده که امیدوارم با تلاش و همت همگانی اجرایی و عملیاتی شود.

وی با بیان اینکه یکی از مصادیق بارز افزایش مشارکت در انتخابات، شناسایی ظرفیت ۴۰۰ گروه شغلی مرتبط با دستگاه‌های اجرایی است، گفت: در واقع می‌توانیم از ۳ طریق مجازی، مکتوب و حضوری با این ۴۰۰ گروه شغلی و مجموعه‌های مردمی ارتباط برقرار کنیم و با توسل به ائمه اطهار (ع) و ارائه طرح‌های ابتکاری و خلاقانه می‌توانیم بستر لازم را برای افزایش مشارکت در انتخابات فراهم سازیم.

فرماندار اصفهان در ادامه گفت: اقدامات مؤثری با همکاری و تعامل با هیأت نظارت پیرامون رقابت، سلامت و امنیت انتخابات نیز انجام شده و این روند را با قوت بیشتری ادامه خواهیم داد.

احمدی به فرآیند اجرایی انتخابات نیز اشاره و خاطرنشان کرد: استفاده از تجربه و جوان‌گرایی، بی‌طرفی در انتخابات، تمرکززدایی و تشکیل ۵ کمیته مشارکت، فناوری، پشتیبانی، امور اجرایی و آموزش در مناطق ۲۰ گانه اصفهان را ازجمله مواردی برشمرد که تاکنون در نشست‌هایی با رؤسای ستادهای مناطق، مطرح و بر اهمیت اهتمام به آنها تأکید شده است.

دکمه بازگشت به بالا