استانی

ضرورت توجه به اسقاط وسایل نقلیه فرسوده در کشور

سردار هادیانفر در گفت وگو با آنا:

ضرورت توجه به اسقاط وسایل نقلیه فرسوده در کشور

رئیس پلیس راهور فراجا گفت: موضوع اسقاط وسایل نقلیه فرسوده شامل انواع خودرو و موتورسیکلت از رده خارج شده از مهمترین مسائلی است که مسئولان باید برای اجرای هر چه سریعتر آن برنامه ریزی کنند.

سردار سیدکمال هادیانفر فرمانده انتظامی پلیس راهور فراجا، در گفت وگو با خبرنگار گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری آنا، اظهار کرد: در حال حاضر متاسفانه برای خروج خودرو‌ها و موتورسیکلت‌های فرسوده برنامه ریزی خاصی وجود ندارد و فقط هر روزه به حجم این وسایل در ناوگان ترددی به ویژه در شهر تهران افزوده می‌شود.

وی تصریح کرد: واردات و تولید خودرو و موتورسیکلت در داخل کشور در خالی ادامه دارد که برای اسقاط و از رده خارج کردن وسایل نقلیه فرسوده طرحی اجرا نمی‌شود و دهانه قیف تنها برای ورود خودرو و موتورسیکلت جدید باز است و انتهای آن برای خروج خودرو‌ها و موتورسیکلت‌های فرسوده بسته است و با این شرایط هر روز هم وضعیت بدتر می‌شود.

فرمانده انتظامی پلیس راهور فراجا خاطرنشان کرد: موضوع اسقاط وسایل نقلیه فرسوده شامل انواع خودرو و موتورسیکلت از رده خارج شده از مهمترین مسائلی است که مسئولان باید برای اجرای هر چه سریعتر آن برنامه ریزی کنند.

اهمیت تعیین سن فرسودگی انواع خودرو!

سردار هادیانفر تاکید کرد: با حجم قابل توجه خودرو و موتورسیکلتی که به ناوگان ترددی شهر‌ها و به ویژه در شهر تهران افزوده شده، هیچ مشکلی از ترافیک حل نخواهد شد و گره ترافیک کورتر می‌شود.

وی در ادامه یادآور شد: عدم برنامه ریزی برای اسقاط خودرو‌های فرسوده و خارج نشدن آن‌ها از چرخه تردد و حمل و نقل در کشور هم حجم ترافیک فعلی را که در حال حاضر هم بسیار زیاد و قابل توجه است را به شدت افزایش می‌دهد و هم در افزایش و استمرار آلودگی هوا به ویژه در کلانشهری مثل تهران تاثیر گذار خواهد بود.

فرمانده انتظامی پلیس راهور فراجا تصریح کرد: هم اکنون برای اسقاط انواع خودرو و زمان از رده خارج شدن آن‌ها سن خاصی مشخص نشده است و مجلس و دولت باید ضمن تصویب مصوبه مورد نیاز در این خصوص تسهیلات مناسبی را هم به مردم و دارندگان خودرو‌های فرسوده ارائه کنند تا این مشکل در کشور مرتفع شود.

دکمه بازگشت به بالا