عمومی

لزوم جلوگیری از فعالیت خانه‌مسافرها و تورهای غیرمجاز در کردستان – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به‌گزارش خبرنگار آنلاین، تیمور خالدی بعدازظهر سه‌شنبه در جلسه ارتقای امنیت گردشگران استان که با حضور نماینده دستگاه‌های مربوطه در حوزه‌های انتظامی، امنیتی در سنندج برگزار شد، اظهار کرد: براساس مصوبه هیئت وزیران، همه واحدهای اقامتی از جمله خانه مسافرها در سطح استان باید با داشتن مجوز رسمی از اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی فعالیت کنند.

رئیس اداره نظارت و ارزیابی خدمات دفاتر گردشگری کردستان با بیان اینکه شناسایی تورها و خانه‌مسافرهای غیرمجاز در سطح استان به صورت جدی در دستور کار قرار دارد، اظهار کرد: همکاری بین‌بخشی دستگاه‌های اجرایی در راستای ساماندهی تورها و خانه‌های مسافر، در توسعه گردشگری استان بسیار ضروری است.

وی افزود: خانه‌های غیرمجاز نه تنها خدمات مناسبی به گردشگران به‌لحاظ بهداشتی و رفاهی ارائه نمی‌دهند بلکه از امنیت مناسبی برای مسافرانی که اقدام به اقامت در این منازل غیرمجاز می‌کنند نیز برخوردار نیستند.

خالدی با اشاره به اینکه روند اخذ مجوز خانه‌مسافر از طریق سامانه ملی مجوزها در حال انجام است، عنوان کرد: باید در ارزیابی و صدور مجوز برای واحدهای خانه‌مسافر در سطح استان با دقت عمل اقدام شود.

رئیس اداره نظارت و ارزیابی خدمات دفاتر گردشگری کردستان، آرامش و امنیت اجتماعی را از الزامات توسعه زیرساخت‌های گردشگری در استان دانست و یادآور شد: انسجام بیشتر موجب نتیجه بهتر در تمامی بخش‌ها خواهد شد و این اداره‌کل تمام اقدامات لازم برای توسعه همکاری با دستگاه‌های ذیربط و بخش‌های خصوصی استان را انجام خواهد داد.

عبدالملکی رئیس پایانه مرز باشماق هم بر همکاری همه جانبه برای ساماندهی تورهای غیرمجاز، جلوگیری از فعالیت آن‌ها، فعالیت بهتر و مثمر ثمرتر دفاتر خدمات‌مسافرتی و گردشگری مجاز و همچنین جلوگیری از فعالیت دلالان در مرز باشماق تاکید کرد.

خدر ویسی نمایندگی وزارت امور خارجه در کردستان نیز بر لزوم ساماندهی و جلوگیری از فعالیت خانه‌ها و تورهای غیرمجاز تاکید کرد و گفت: اتباع بیگانه تنها در قالب ویزای گردشگری و موقت حق اقامت دائم در استان کردستان را دارند.

در این جلسه مقرر شد؛ موضوع تأسیس کنسولگری اقلیم کردستان عراق یا کشور عراق در استان کردستان ایران از مبادی و ارگان‌های ذی‌ربط پیگیری شود.

دکمه بازگشت به بالا